LM.plSportRzgów. Rozpoczął się turniej półfinałowy o II ligę siatkówki

Rzgów. Rozpoczął się turniej półfinałowy o II ligę siatkówki

Od zwycięstwa 3:2 rozpoczęli turniej półfinałowy o awans do II ligi siatkarze Orła ReklamowyGadżet Osiecza. Zmagania przez trzy dni odbywać się będą w Rzgowie.

Debiutujący w tym sezonie w III lidze Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza wywalczył mistrzostwo III ligi i awans do turnieju półfinałowego. A także - możliwość organizacji tego typu zawodów, które w Rzgowie goszczą po raz pierwszy. - To wyróżnienie dla naszego młodego klubu. Cieszy się ten turniej wielkim zainteresowaniem wśród kibiców, jest żywiołowy doping i widowisko siatkarskie na wysokim poziomie - ocenia prezes Orła Osiecza, Michał Rek. - Musieliśmy zorganizować noclegi dla drużyn, opłacić wynagrodzenie dla sędziów, przygotować halę przy współpracy z Urzędem Gminy Rzgów i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie. Wielkie podziękowania dla pracowników szkoły, którzy wspięli się na wyżyny, by to wszystko fajnie wyglądało.

Rozgrywki rozpoczęły się w piątek od dwóch pierwszych spotkań i potrwają do niedzieli. W swoim pierwszym spotkaniu Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza mierzył się z Kasztelanem Rozprza. Jak to w ostatnich spotkaniach zespołu z Osieczy bywa mecz trwał pięć setów i wygrali go siatkarze Orła ReklamowyGadżet.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy po długo utrzymującym się remisie zagrali lepiej w końcówce i wygrali 25:20. W drugim secie Kasztelan szybko wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca i zwyciężył 25:20. W trzecim secie zawodnicy z Rozprzy również prowadzili, choć straty Orła ReklamowyGadżet były mniejsze. W pewnym momencie gospodarze turnieju przegrywali już tylko 18:19, ale Kasztelan utrzymał prowadzenie do końca i wygrał 25:21.

W czwartym secie Orzeł ReklamowyGadżet wrócił jednak do gry - wygrał 25:23 i doprowadził do piątego seta. Tam zdecydowanie lepsi byli już siatkarze z Osieczy, triumfując ostatecznie 15:9 i wygrywając całe spotkanie 3:2. - Chłopcy się podnieśli i doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie wygraliśmy dobrą grą środkiem i przyjęciem. To był trudny mecz i wymagający przeciwnik - oceniał po spotkaniu trener Orła ReklamowyGadżet Osiecza Sławomir Woźniak.

W drugim piątkowym meczu Steico Noteć Czarnków pokonał 3:0 Wikinga Rymań. Według szkoleniowca Orła ReklamowyGadżet sobotnie starcie, obok piątkowego meczu, będzie najtrudniejszym w całym turnieju. - Pracowaliśmy cały czas, kadrę mamy szeroką. Chłopcy dobrze przepracowali okres przygotowawczy do tego turnieju. Dzisiaj pięć setów, jutro gramy pierwszy mecz, więc mamy krótszy czas wypoczynku, ale myślę, że się zregenerujemy i jutro wygramy - zapewnia Sławomir Woźniak.

Po pierwszej rundzie spotkań Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza i Steico Noteć Czarnków mają po dwa punkty na koncie. Pozostałe dwie drużyny - po jednym. Dwa kolejne mecze w sobotę: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza zmierzy się ze Steico Noteć Czarnków, a Wiking Rymań zagra z Kasztelanem Rozprza. Awans do turnieju finałowego o II ligę wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Kasztelan Rozprza - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2:3 (20:25, 25:20, 25:21, 23:25, 9:15)

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza: Dawid Giętkowski, Paweł Michalski, Adrian Ratajczyk, Bartosz Adamiak, Mateusz Kubiński, Maciej Dominiczak, Adrian Żywanowski, Szymon Hetmańczyk, Adam Kaczyński, Paweł Moczyński, Albert Michalski, Wojciech Kaźmierczak, Jakub Liebelt, Wojciech Pernak.