LM.plSportIV Puchar Polski Seniorów. Kędziora i Stanisławski w ósemce

IV Puchar Polski Seniorów. Kędziora i Stanisławski w ósemce

Marta Puda i Mikołaj Grzegorek zwyciężyli w rozgrywanym w Koninie IV Pucharze Polski Seniorów w Szabli. W finałowych ósemkach znaleźli się Katarzyna Kędziora i Adrian Stanisławski z KKSz Konin.

W turnieju kobiet wystartowały 24 zawodniczki, w tym cztery reprezentantki KKSz Konin. Nawyżej spośród szablistek z Konina uplasowała się Katarzyna Kędziora, której udało się awansować do czołowej ósemki. W fazie pucharowej Kędziora pokonała 15:4 Martę Okinę (AZS AWF Warszawa), a następnie przegrała z późniejszą triumfatorką Martą Pudą (TMS Sosnowiec) 10:15 i została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Pierwsze miejsce wywalczyła Marta Puda, pokonując w finale szablistkę AZS AWF Warszawa - Martynę Komisarczyk - 15:8. Na jedenastym miejscu uplasowała się Weronika Waleriańczyk, trzynaste miejsce zajęła Małgorzata Zawodniak, a czternaste - Natalia Nowinowska.

Do ćwierćfinału w turnieju mężczyzn dotarł Adrian Stanisławski. Szablista KKSz Konin pokonał w fazie pucharowej Piotra Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15:6, a następnie przegrał 13:15 z Jakubem Ocińskim (AZS AWF Katowice) i został sklasyfikowany na piątym miejscu pośród 34 zawodników.

Złoty medal wywalczył Mikołaj Grzegorek (Victor Warszawa), pokonując w finale Jakuba Ocińskiego 15:4. Dziewiąte miejsce zajął Hubert Glasner, siedemnasty był Krystian Borkiewicz, dziewiętnasty Maurycy Dziublewski, 20. Michał Szreder, 21. Dominik Płusa, 25. Marek Weiss, a 31. Bartosz Szkudlarek.

Szemierka z Koninem żegna się na zaledwie jeden dzień. Już w poniedziałek startują bowiem zmagania w szermierce w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.