LM.plSportGórnik zremisował w Jarocinie, ale to wystarczyło by awansować

Górnik zremisował w Jarocinie, ale to wystarczyło by awansować

Remisem 1:1 zakończył się mecz Górnika Konin z Jarotą Jarocin. Gola dla biało-niebieskich zdobył Dawid Przybyszewski.

W sobotę w Jarocinie spotkały się dwa zespoły rywalizujące ze sobą o utrzymanie w III lidze. Zwycięstwo w bezpośrednim starciu przybliżyłoby jeden z zespołów do tego celu. Górnik z Jarotą podzielił się jednak punktami.

Mecz rozpoczął się dla gości świetnie. Już w trzeciej minucie prowadzenie Górnikowi dał Dawid Przybyszewski. Piłkę z autu za plecy obrońców wyrzucił Krystian Sobieraj, przed bramkarzem dopadł do niej jeszcze Dawid Przybyszewski i lobem pokonał golkipera Jaroty.

Z prowadzenia biało-niebiescy cieszyli się tylko do 30. minuty. Wtedy to fenomenalnie z dystansu uderzył Jakub Czapliński. Przymierzany zimą do Górnika Konin zawodnik precyzyjnym strzałem pokonał Dominika Kąkolewskiego, wyrównując wynik starcia.

W drugiej połowie bramek już zabrakło i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Jedno oczko wywalczone w Jarocinie pozwoliło Górnikowi wyprzedzić w tabeli III ligi Centrę Ostrów Wlkp. i po raz pierwszy od kilku miesięcy znaleźć się poza strefą spadkową. Zespół Sławomira Suchomskiego ma tyle samo punktów, co ostrowianie, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań pozwala mu zajmować wyższe miejsce w klasyfikacji.

Kolejny mecz Górnik rozegra już we wtorek. Koninianie podejmować będą KKS 1925 Kalisz.

Jarota Jarocin - Górnik Konin 1:1 (30' Jakub Czapliński - 3' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski (Mateusz Augustyniak), Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Michał Marszałek, Łukasz Wesołowski, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas (Paweł Błaszczak), Piotr Radoszewski (Mateusz Majer), Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski (Beniamin Trzepacz).