LM.plSportPierwsze punkty zdobyte w Budzisławiu Kościelnym przez Sokoła

Pierwsze punkty zdobyte w Budzisławiu Kościelnym przez Sokoła

Jakub Antosik i Jakub Dębowski wpisywali się na listę strzelców w sobotnim meczu Sokoła Kleczew z WIerzycą Pelplin. Kleczewianie po raz pierwszy rozgrywali mecz na zapasowym boisku w Budzisławiu Kościelnym.

Przenosiny do Budzisławia Kościelnego (wymuszone przebudową stadionu w Kleczewie) okazały się dla Sokoła szczęśliwe. Drużyna Tomasza Bekasa wywalczyła w starciu z Wierzycą Pelplin komplet punktów, choć pierwsza połowa meczu wcale nie wskazywała na to, by było to łatwie spotkanie dla kleczewian.

Przez większą część czasu gra toczyła się w środku pola, a sytuacji bramkowych praktycznie nie było. Sokół kontrolował piłkę, próbował atakować, ale nie mógł się przedrzeć przez zasieki Wierzycy. Aż do 35. minuty. Wtedy świetne dośrodkowanie Jakuba Dębowskiego głową wykorzystał Jakub Antosik, dając prowadzenie Sokołowi.

Gospodarze podwyższyli zaraz po zmianie stron. Antosik odwdzięczył się Dębowskiemu, zaliczając asystę, a kapitan Sokoła podwyższył prowadzenie kleczewian. W kolejnych minutach zespół Tomasza Bekasa całkowicie zdominował Wierzycę i tylko słaba skuteczność nie pozwoliła Sokoła na wyższe zwycięstwo. Ostatecznie kleczewianie wygrali 2:0.

Dzięki trzem wywalczonym punktom Sokół utrzymał piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Kolejny mecz już w najbliższy wtorek. Kleczewianie zmierzą się na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

Sokół Kleczew -Wierzyca Pelplin 2:0 (35' Jakub Antosik, 51' Jakub Dębowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk, Michał Wolinowski (66' Wojciech Antczak), Jakub Dębowski (76' Jakub Groszkowski), Joshua Balogun (61' Łukasz Cichos), Jan Paczyński, Jakub Antosik (84' Arkadiusz Bajerski).

źródło: sokol.kleczew.pl