LM.plSportSKP Słupca goni utrzymanie. Czwarty mecz bez porażki z rzędu

SKP Słupca goni utrzymanie. Czwarty mecz bez porażki z rzędu

Jedną bramką SKP Słupca pokonał na własnym terenie Polonię Kępno. Był to już czwarty mecz ligowy bez porażki słupczan z rzędu. Drużyna Wojciecha Henke mocno zbliżyła się do miejsc gwarantujących utrzymanie w IV lidze.

W sobotę słupczanie podejmowali piątą drużynę w tabeli. Choć Polonia Kępno teoretycznie była faworytem starcia piłkarzom SKP udało się przedłużyć serię bez porażki.

W pierszej połowie gra była dość wyrównana, a oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki. Udało się to jednak tylko gospodarzom. W 38. minucie po kontrataku na 1:0 trafił Jakub Kwaśny. Po zmianie stron słupczanie zdominowali już gości, ale więcej bramek nie strzelili i ostatecznie wygrali 1:0.

SKP Słupca pozostał na dziewiątym miejscu w tabeli IV ligi, ale do siódmego i ósmego miejsca drużyna Wojciecha Henke traci już tylko trzy oczka. Kolejny mecz w najbliższy wtorek - SKP Słupca zagra na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno.

SKP Słupca - Polonia Kępno 1:0 (38' Jakub Kwaśny)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Andrzej Górski, Jacek Mikołajczyk, Konrad Kobylarek, Sebastian Kułaga, Kamil Sroka, Jakub Woźniak, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala, Jakub Kwaśny (90' Tomasz Jarecki).