LM.plSportKoniec sezonu dla SPS Słupca. Czwarte miejsce w debiucie w II lidze

Koniec sezonu dla SPS Słupca. Czwarte miejsce w debiucie w II lidze

0:3 przegrali trzecie spotkanie II fazy play-off siatkarze SPS Konspol Słupca. To oznacza koniec sezonu dla bieniaminka ze Słupcy i czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji grupy trzeciej II ligi.

Po dwóch porażkach z SMS PZPS II Spała słupczanie musieli bezwzględnie zwyciężyć w trzecim spotkaniu, by przedłużyć swój sezon oraz szanse na awans do turnieju półfinałowego. Już pierwszy mecz w Spale zakończył się jednak porażką SPS Konspol i odpadnięciem słupczan z dalszej rywalizacji.

Drużyna Artura Helmana przegrała spotkanie w Spale w trzech setach. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, praktycznie przez cały set wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w samej końcówce gospodarze przewazyli szalę na swoją korzyść, zwyciężając 25:23.

Dużo nadziei kibicom SPS Konspol przyniósł drugi set meczu. Słupczanie bardzo szybko wyszli na prowadzenie i w pewnym momencie mieli aż pięć punktów przewagi - 11:6. Później gospodarze nieco te straty zmniejszyli, ale i tak niemal do samego końca na prowadzeniu byli siatkarze SPS Konspol. SMS PZPS II Spała wyrównała dopiero przy stanie 22:22, wygrywając znów w samej końcówce 25:22.

Przegrany w taki sposób set podłamał gości. W trzecim secie gospodarze zwyciężyli już pewnie 25:16. W całym spotkaniu SMS PZPS II Spała wygrał 3:0, a wynik rywalizacji w II rundzie play-off wyniósł 3:0 dla siatkarzy z województwa łódzkiego.

To oznacza koniec debiutanckiego sezonu na parkietach II ligi siatkarzy SPS Konspol Słupca. Zespół Artura Helmana uplasował się ostatecznie na czwartym miejscu grupy trzeciej II ligi, co jest dla siatkarzy ze Słupcy historycznym osiągnięciem. Do rozgrywek II ligi słupczanie wrócą w przyszłym sezonie.

SMS PZPS II Spała - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:23, 25:22, 25:16).