LM.plSportMedyk wygrał, ale stracił mistrzostwo. Tytuł jedzie do Łęcznej

Medyk wygrał, ale stracił mistrzostwo. Tytuł jedzie do Łęcznej

Po dwóch porażkach z rzędu Medyk Konin wygrał ligowy mecz z Olimpią Szczecin. Bramki dla mistrzyń Polski zanotowały Natalia Chudzik i Natalia Pakulska.

W niedzielę medyczki pojechały do Szczecina na mecz z Olimpią - tą samą, która na początku rundy wiosennej pokonała Medyka i zapoczątkowała serię słabych występów koninianek. W ostatniej kolejce szczecinianki zremisowały z Górnikiem Łęczna, zespół Romana Jaszczaka miał więc podstawy, by obawiać się sobotniego starcia.

Od pierwszych minut koninianki w Szczecinie jednak przeważały, choć jak to bywa w ostatnich meczach - miały problem ze stwarzaniem sobie sytuacji. W szesnastej minucie to Olimpia mogła wyjść na prowadzenie. Po zagraniu za plecy koninianek do piłki doszła Kornelia Grosicka, ale piłka po jej uderzeniu trafiła prosto w Monikę Sowalską. Chwilę później podobną sytuację po drugiej stronie boiska miały koninianki, strzał Natalii Chudzik zatrzymała jednak Beata Niesterowicz.

Przełamanie przyszło w 40. minucie. Faulowana w polu karnym była Anna Gawrońska, sędzia podyktowała rzut karny, który na bramkę zamieniła Natalia Chudzik. Zaraz po zmianie stron koninianki swoje prowadzenie podwyższyły. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wypiąstkowała Beata Niesterowicz, przed polem karnym dopadła do niej Natalia Pakulska i ładnym, technicznym strzałem pod poprzeczkę wpisała się na listę strzelczyń.

Szczecinianki, które niejednej czołowej drużynie punkty w tym sezonie już odebrały, pogroziły medyczkom w 55. minucie. Mocno sprzed pola karnego uderzyła Natalia Hryb, piłka przełamała ręce Moniki Sowalskiej i wpadła do siatki Medyka. To było jednak wszystko, na co stać było Olimpię w niedzielę. Ostatecznie mecz wygrał Medyk Konin 2:1.

Koninianki utrzymały drugie miejsce w tabeli Ekstraligi z dorobkiem 55 punktów. Losy mistrzostwa Polski zostały dziś rozstrzygnięte - Górnik Łęczna pokonał AZS PWSZ Wałbrzych i ma dziesięć punktów przewagi na trzy kolejki przed końcem sezonu. To oznacza, że drużyna z Łęcznej po raz pierwszy w historii sięgnie po tytuł mistrzowski.

Medykowi pozostała walka o wicemistrzostwo. Swój kolejny mecz koninianki rozegrają w przyszły weekend. Na własnym terenie Medyk zmierzy się z AZS PWSZ Wałbrzych.

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 1:2 (55' Natalia Hryb - 40' Natalia Chudzik, 47' Natalia Pakulska)

Olimpia Szczecin: Beata Niesterowicz - Kornelia Grosicka (55' Natalia Niewolna), Weronika Szymaszek, Magdalena Szwed, Joanna Preś, Matilda Böhm, Natalia Hryb (55' Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk, Anita Janik (71' Marta Fil), Amelia Bińkowska (55' Paulina Witczak), Alona Kovtun.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Nicole Zając, Sandra Sałata, Radosława Sławczewa, Klaudia Olejniczak, Klaudia Łasicka, Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Mariana Iwanyszyn (39' Krystyna Sikora), Anna Gawrońska (80' Karolina Majda).