Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportSKP Słupca zremisował z Pogonią i spadł na dziesiąte miejsce

SKP Słupca zremisował z Pogonią i spadł na dziesiąte miejsce

W sobotę IV-ligowy SKP Słupca urwał punkt wyżej notowanej Pogoni Nowe Skalmierzyce. Słupczanie spadli jednak w tabeli, na dziewiąte miejsce awansowała Victoria Ostrzeszów.

W sobotę zespół Wojciecha Henke stanął przed trudnym zadaniem walki z wyżej notowanym zespołem z Nowych Skalmierzyc. Słupczanie rywalom się postawili i zdołali Pogoni urwać jeden punkt.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wynik jeszcze w pierwszej połowie otworzył Adam Majewski. Po zmianie stron gospodarzom udało się wyrównać, dla SKP bramkę zanotował Jakub Kwaśny. Zespoły ostatecznie podzieliły się punktami.

SKP Słupca powiększył dorobek do 34 punktów, ale to nie pozwoliło zespołowi ze Słupcy utrzymać dziewiątego miejsca. W weekend wygrała Victoria Ostrzeszów i zespół z południa Wielkopolski wyprzedził w tabeli słupczan.
Kolejny mecz drużyna Wojciecha Henke ma zaplanowany na najbliższą sobotę. SKP Słupca zagra wtedy na wyjeździe z PKS Racot.

SKP Słupca - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (49' Jakub Kwaśny - 41' Adam Majewski)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Konrad Kobylarek (38' Tomasz Jarecki), Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Daniel Bednarowicz, Kamil Sroka, Sebastian Kułaga (85' Norbert Lorencki), Jakub Woźniak, Dariusz Gromanowski, Michał Lorencki, Jakub Kwaśny.