Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18049) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO

18 / 15oC
15 / 12oC
16 / 12oC

PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Karny w doliczonym czasie gry. Sokół odpadł z Pucharu Polski

Dodano: 8.05.2018 20:23

1:2 przegrali piłkarze Sokoła Kleczew w Środzie Wlkp. I rundę Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim wygrała Polonia, a zespół Tomasza Bekasa żegna się z tym rozgrywkami w tym sezonie.

Jak zapowiadał trener Tomasz Bekas Sokół rozgrywki Pucharu Polski potraktował priorytetowo. W Środzie Wlkp. zagrała najsilniejsza jedenastka drużyny z Kleczewa. To jednak nie wystarczyło, by pokonać gospodarzy, choć do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków obu zespołów. W drugiej minucie w pole karne średzian dośrodkowywał Joshua Balogun, ale żaden z jego kolegów akcji nie zamknął, a już chwilę później uderzenie Mateusza Molewskiego obronił Hubert Świtalski. Po tym mocnym początku tempo gry spadło, a jej ciężar przeniósł się na środek boiska.

Po pół godzinie gry znów zaatakowała Polonia. Seria rzutów rożnych nie przyniosła jednak bramki gospodarzom. W odpowiedzi na bramkę gospodarzy uderzał Joshua Balogun, ale znów lepszy był bramkarz ze Środy Wlkp.

Wynik otwarty został dopiero w drugiej połowie. Już w 60. minucie Polonia mogła wyjść na prowadzenie, ale po uderzeniu Jakuba Solarka piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Osiem minut później okazję miał Sokół. Prawą stroną rajd przeprowadził Arkadiusz Bajerski, a w polu karnym dogranie wykończył Michał Wolinowski i było 0:1.

Gospodarzom udało się wyrównać w 84. minucie. W polu karnym piłkę uderzył Krystian Pawlak. Jakby tego było mało już w doliczonym czasie gry Polonia wyszła na prowadzenie. Faulowany w szesnastce był Krzysztof Bartoszak, a rzut karny wykorzystał Łukasz Białożyt. Chwilę później sędzia zakończył mecz, Polonia Środa Wlkp. wygrała 2:1.

To oznacza, że średzianie awansowali do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Sokół Kleczew żegna się z tymi rozgrywkami w bieżącym sezonie. Drużynie Tomasza Bekasa pozostaje walka o jak nawyższe miejsce w III lidze. Najbliższy mecz - w sobotę. Kleczewianie zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:1 (84' Krystian Pawlak, 90'+ Łukasz Białożyt - 68' Michał Wolinowski)

Polonia Środa Wlkp.: Karol Szymański – Luis Henriquez, Igor Jurga, Krzysztof Bartoszak, Mateusz Roszak, Damian Buczma, Alain Ngamayama (77' Radosław Barabasz), Mateusz Molewski (82' Łukasz Białożyt), Adam Gajda, Piotr Skrobosiński, Jakub Solarek (70' Krystian Pawlak).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Tomasz Koziorowski, Joshua Balogun (64' Arkadiusz Bajerski), Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Michał Wolinowski (78' Jakub Groszkowski), Jan Paczyński (77' Łukasz Cichos), Jakub Antosik.

źródło: polonia-sroda.pl