LM.plSportDawid Kuderczak i Kamil Kudliński z brązem w Pucharze Polski

Dawid Kuderczak i Kamil Kudliński z brązem w Pucharze Polski

Dwa medale z I serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym przywieźli zawodnicy KLTC Konin. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Koninianie w Gostyniu dwukrotnie stawali na podium. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie szesnastu kilometrów w kat. juniorów brązowy medal zdobył Dawid Kuderczak. Na trzecim miejscu zawody zakończył również Kamil Kudliński. Koninianin startował w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 38 km w kat. młodzików.

Kilku innych kolarzy z Konina o medale się otarło. Czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie dziewiętnastu kilometrów w kat. żaczek zajęła Natalia Sobiech. Piąty w jeździe indywidualnej na czas na dystansie szesnastu kilometrów w kat. juniorów był Konrad Sosiński. Dziewiąte miejsca wywalczyli natomiast: Konrad Waliniak (jazda indywidualna na czas na dystansie pięciu kilometrów w kat. młodzików) i Jakub Zajkowski (wyścig ze startu wspólnego na dystansie 38 km w kat. młodzików).