LM.plWilczynWilki zaczynają półfinały od zwycięstwa! 3:0 z gospodarzami!

Wilki zaczynają półfinały od zwycięstwa! 3:0 z gospodarzami!

Świetnie turniej półfinałowy rozpoczęli w piątek siatkarze Wilków Wilczyn. W pierwszym spotkaniu zespół Tomasza Robaka pokonał 3:0 GBS Bank Orzeł Międzyrzecz.

Na inaugurację rywalizacji w Międzyrzeczu Wilki Wilczyn zmierzyły się z gospodarzami. Choć spotkanie zakończyło się już w trzech setach, wilczynianie wcale nie mieli łatwego zadania z GBS Bank.

Już pierwszy set rozstrzygany był w grze na przewagę. Lepsi okazali się siatkarze z Wilczyna, zwyciężając 26:24. W drugim secie Wilki wygrały też w samej końcówce, 25:23. Najmniej punktów GBS Bank Orzeł ugrał w trzecim secie, wilczynianie triumfowali do 21.

Zwycięstwo już w pierwszym spotkaniu daje Wilkom świetną pozycję wyjściową do walki o turniej finałowy. W drugim spotkaniu Chrobry Głogów pokonał 3:0 Stoczniowca Gdańsk. W sobotę Wilki zagrają właśnie z gdańszczanami, a Chrobry zmierzy się z GBS Bank Orzeł Międzyrzecz.

Jeżeli wilczynianie i głogowianie wygrają swoje mecze, zagwarantują sobie awans do turnieju finałowego już w sobotę. W innym przypadku kwestia awansu rozstrzygać będzie się dopiero w niedzielę.

Wilki Wilczyn - GBS Bank Orzeł Międzyrzecz 3:0 (26:24, 25:23, 25:21).