LM.plSportWśród juniorów młodszych najlepszy KKSz Konin. Cztery medale

Wśród juniorów młodszych najlepszy KKSz Konin. Cztery medale

Jeden krążek w turnieju dziewcząt i aż trzy w turnieju chłopców wywalczyli szabliści KKSz Konin podczas Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów Młodszych. Łącznie w zawodach wystartowało 61 zawodników.

W turnieju dziewcząt najlepiej spośród zawodniczek KKSz Konin spisała się Aicha Hadj Bachir. Szablistka z Konina w ćwierćfinale pokonała Ninę Kondrusik (Hajduczek Olsztyn) 15:13, a następnie przegrała w półfinale z Anastazją Nagórską (O.Ś. AZS Poznań), późniejszą złotą medalistką, 8:15, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. W czołowej ósemce znalazły się jeszcze Zuzanna Buselt (piąte miejsce) i Nikola Woźniak (siódme miejsce).

Zawodnicy KKSz Konin zdominowali natomiast turniej chłopców. Po złoto sięgnął Olaf Stasiak, pokonując w wewnątrzkonińskim finale Gracjana Jedwabnego 15:7. Trzeci medal dla KKSz Konin zdobył Gabriel Jarek, a w czołowej ósemce znalazł się jeszcze Mateusz Stasiak.