Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19261) SPORT FORUM FIRMY (5410) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO

6 / 6oC
7 / 7oC
8 / 6oC

Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Znów zabrakło setów! Wilki nie zagrają w turnieju finałowym II ligi

Dodano: 13.05.2018 22:24

Trzeci raz z rzędu Wilki Wilczyn kończą swój sezon na turnieju półfinałowym. Drugi raz rzędu awans do finałów siatkarze z Wilczyna przegrali zaledwie gorszym bilansem setów.

Przed niedzielną, ostatnią rundą zmagań w rozgrywanym w Międzyrzeczu turnieju półfinałowym II ligi Wilki były w doskonałej sytuacji. Zespół Tomasza Robaka zajmował pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw, a do awansu wystarczało mu zwycięstwo w zaledwie jednym secie niedzielnego starcia z Chrobrym Głogów. Mimo trzech piłek na wagę awansu wilczynianie ostatecznie mecz przegrali 0:3.

Kluczowy był pierwszy set starcia. Wilki prowadziły w nim już 24:21. Siatkarze Tomasza Robaka nie byli w stanie jednak dokończyć dzieła. Chrobry Głogów odrobił straty, a następnie wygrał w wycieńczającym boju na przewagi 32:30. Blisko wilczynianie byli również w drugim secie, tym razem przegrywając 23:25.

Dwie porażki dobiły wilczynian, w trzecim secie Chrobry wygrał gładko 25:13, a Wilkom pozostało czekać na korzystne rozstrzygnięcie drugiego spotkania. To jednak nie nastąpiło - GBS Bank Orzeł Międzyrzecz zwyciężył ze Stoczniowcem Gdańsk 3:0.

W tej sytuacji aż trzy zespoły w tabeli miały na koniec rywalizacji po pięć punktów. Najkorzystniejszy bilans setów 6:3 miały jednak drużyny GBS Bank Orzeł Międzyrzecz. Wilki Wilczyn z bilansem 6:4 zajęły trzecie miejsce. W ten sposób powtórzyła się historia sprzed roku, gdy wilczynianie również przegrali awans do turnieju finałowego gorszym bilansem setów.

Jednocześnie Wilki powtórzyły swoje najlepsze osiągnięcie w historii, po raz drugi z rzędu zajmując trzecie miejsce w turnieju półfinałowym. W tym toku sukces tym większy, ponieważ odniesiony przy dużych problemach kadrowych i specyficznie rozłożonym sezonie w grupie trzeciej II ligi.

Wilki Wilczyn - Chrobry Głogów 0:3 (30:32, 23:25, 13:25).