Dzisiaj jest piątek 17 sierpnia 2018, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22034) SPORT FORUM FIRMY (5207) PRACA (80) KINA IMPREZY WIDEO

25 / 19oC

PiS Konin zniesmaczony akcją. Wziął czy nie wziął? ... (81)83-latek przewrócił się na rowerze. Nie miał siły ... (11)

Świetny występ kolarzy KLTC. Pierwsi w klasyfikacji drużynowej!

Dodano: 16.05.2018 11:31

Duży sukces odnieśli zawodnicy KLTC Konin na 59. Ogolnopolskim Wyścigu Kolarskim - Małym Wyścigu Pokoju. W klasyfikacji drużynowej koninianie uplasowali się na pierwszym miejscu!

Wyścig rozgrywany był w Tarnowie Podgórnym. KLTC Konin reprezentowała piątka zawodników startujących w kat. młodzików. Wyścig składał się z trzech etapów, a startowało w nim łącznie 64 zawodników.

Pierwszym etapem zmagań był wyścig ze startu wspólnego na dystansie 42 km. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął Jakub Zajkowski, jedenasty był Kamil Kudliński, dwunasty - Patryk Wawrzyniak, 43. Konrad Waliniak, a 51. Szymon Piechocki.

Drugim etapem była jazda indywidualna na czas na dystansie 4,2 km. Tym razem na podium uplasował się Kamil Kudliński, który zajął trzecie miejsce. Czwarty był Jakub Zajkowski, siedemnasty Patryk Wawrzyniak, osiemnasty - Konrad Waliniak, a 41. Szymon Piechocki.

Ostatnim etapem był wyścig ze startu wspólnego na dystansie 46,2 km. Tym razem Kamil Kudliński był drugi, a ponownie tuż za podium uplasował się Jakub Zajkowski. Szesnaste miejsce zajął Konrad Waliniak, 23. był Patryk Wawrzyniak, a 48. Szymon Piechocki.

W klasyfikacji końcowej drugie miejsce, tuż za Hubertem Grygowskim z Nowogardu, zajął Kamil Kudliński. Czwarty był Jakub Zajkowski, szesnasty Patryk Wawrzyniak, 41. Konrad Waliniak, a 50. Szymon Piechocki.

Te wyniki dały KLTC Konin pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej na siedemnaście startujących zespołów. Trzecie miejsce w klasyfikacji najaktywniejszych zajął natomiast Kamil Kudliński. - Był to jeden z najlepszych startów w historii KLTC Konin w tej kategorii wiekowej - podsumowują trenerzy konińskiego klubu wyniki osiągnięte w Tarnowie Podgórnym.

• Świetny występ kolarzy KLTC. Pierwsi w klasyfikacji drużynowej!