Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19535) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Czym jest i jak funkcjonuje rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą?

Materiał promocyjny

Dodano: 17.05.2018 09:46

Rejestr to uporządkowany według jednego, wybranego kryterium spis lub wykaz. W tym konkretnym przypadku jest to lista obejmująca domeny na których „postawione” są nielegalne w Polsce serwisy hazardowe. Rejestr ma charakter publiczny ma do niego dostęp każdy zainteresowany tematem internauta w Polsce. Dostępny jest pod adresem internetowym hazard.mf.gov.pl i na bieżąco aktualizowany przez urzędników polskiego Ministerstwa Finansów.

Pierwsze wpisy w rejestrze zostały umieszczone 26-go kwietnia 2017 roku, a ostatnie pochodzą z maja bieżącego, czyli 2018 roku. Na ten moment (12 maj 2018 roku) zamieszczone niemalże 1900 wpisów. Rejestr został stworzony jako następstwo nowelizacji ustawy hazardowej, organizowanie zakładów wzajemnych zwanych potocznie bukmacherskimi nie jest objęte monopolem państwa, ale wymaga uzyskania stosownego zezwolenia Ministerstwa Finansów. Firmy bukmacherskie łamiące przepisy obowiązujące w Polsce zostają umieszczone w rejestrze.

Czym skutkuje wpisanie do rejestru nielegalnych domen?

Przede wszystkim jest to jasna informacja, że firmy, które znajdują się w tym rejestrze działają niezgodnie z polskim prawem i zabronione jest korzystanie z ich usług. Providerzy internetowi są zobowiązani do zablokowania dostępu do danej domeny w ciągu 48 godzin od momentu dokonania wpisu. Dodatkowo dostawcy Internetu muszą wyświetlić osobom próbującym wejść na zakazaną stronę komunikat informujący, że uczestnik nielegalnych gier hazardowych w Polsce podlega odpowiedzialności karno-skarbowej. Także dostawcy usług płatniczych np. banki czy pośrednicy zajmujący się płatnościami w Internecie nie mogą obsługiwać podmiotów umieszczonych w rejestrze. W ciągu 30 dni od umieszczenia w rejestrze muszą zostać zablokowane płatności do nielegalnych podmiotów hazardowych.

Urzędnicy Ministerstwa Finansów zarządzają wpisami do rejestru

Dokonywaniem wpisów, usuwaniem czy też dokonywaniem zmian w Rejestrze zajmują się urzędnicy Ministerstwa Finansów. W przypadku, kiedy dana firma, uznaje, że nie ma podstaw, żeby dokonać wpisu może w ciągu 2 miesięcy od daty umieszczenia w rejestrze wnieść sprzeciw. Minister Finansów jest zobowiązany do rozpatrzenia wniosku w ciągu 7 dni.

Czy tylko nielegalni bukmacherzy znajdują się w rejestrze?

Nie. Prawdą jest, że najwięcej wpisów dotyczy nielegalnych w Polsce zakładów bukmacherskich jednak wpisy dotyczą także innych firm hazardowych, które łamią regulacje prawne w Polsce np. internetowych kasyn czy loterii internetowych. Sprawdź - legalni bukmacherzy

Podsumowanie

Cel jaki przyświecał twórcom Rejestru to ułatwienie podmiotom gospodarczym oraz Internautom zainteresowanym możliwością uczestnictwa w zakładach bukmacherskich czy innych grach hazardowych łatwe sprawdzenie, które firmy działają niezgodnie z polskimi regulacjami prawnymi. Zarówno dostawcy usług płatniczych jak i providerzy Internetu mają zakaz współpracy z nielegalnymi podmiotami, dostawcy Internetu są zobowiązani do blokowania nielegalnych stron. Zakłady bukmacherskie umieszczone w rejestrze są nielegalne w Polsce. Więcej informacji na temat tego jak sprawnie rozpoznać czy dane zakłady bukmacherskie są legalne w naszym kraju oraz z jakimi dokładnie konsekwencjami prawno-skarbowymi wiąże się uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich można sprawdzić na stronie bukmacher-legalny.pl.

W Polsce dozwolona przez prawo jest jedynie gra w firmach bukmacherskich posiadających stosowną licencję. Hazard może uzależniać. Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i może wiązać się z sankcjami karno-skarbowymi.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bukmacher,   hazard,   sport

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.