Dzisiaj jest poniedziałek 27 maja 2019, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19965) SPORT FORUM FIRMY (5335) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
13 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powiatowe Dni Rodziny i Gminny Dzień Dziecka na Dn ... (0)Trzy najważniejsze do tej pory punkty. Medyk lider ... (2)

Pomysł na intymność w ogrodzie – połącz drewniany płot osłonowy z zielenią!

Materiał promocyjny

Dodano: 18.05.2018 13:43

W sieci z całą pewnością nie brakuje inspiracji do tego, jak w oryginalny sposób zaaranżować ogród. Wiele z nich nie uwzględnia jednak tego, że nasz skrawek ziemi za domem, ma przede wszystkim służyć nam, a nie postronnym widzom – wszak ogród to nasza zielona oaza, a nie wystawa. Aby nieco odgrodzić się od osób trzecich i poczuć się nieco bardziej swobodnie, polecamy rozejrzeć się za dobrą ofertą drewnianych płotów osłonowych.

Czy kupno płotu osłonowego to oznaka introwertyzmu?

Kupując drewniany płot ogrodowy osłaniasz się przed światem zewnętrznym. Z pozoru może to wyglądać na chęć odcięcia się od osób trzecich i zabarykadowania w swojej własnej rzeczywistości. Jednak w naszych realiach stawianie płotów osłonowych jest koniecznością. Dlaczego tak jest?

Otóż płot osłonowy z drewna to mechaniczna bariera, która utrudnia zaglądanie do wnętrza naszego ogrodu. Możemy poruszać sie po nim swobodniej, spędzać w nim wolne chwile bez obaw, że wścibskie oczy osób postronnych, będą wprowadzać nas w zakłopotanie. Drewniany płot osłonowy to także utrudnienie dla złodzieja – ciężej go pokonać (niż przeciąć metalową siatkę). Jeśli posiadamy cenne przedmioty, które mogą zachęcić złodzieja, zwarta zabudowa sztachet płotu osłonowego nie pozwoli mu na jakiekolwiek rozpoznanie.

Płot osłonowy z drewna w naszym ogrodzie nie świadczy o introwertyzmie. Trudno mieć za złe posiadaczom swoich paru metrów kwadratowych trawnika, że chcą mieć na nim święty spokój. Zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych przy ruchliwych ulicach mogą skorzystać na drewnianym płocie osłonowym – jest on swego rodzaju izolacją akustyczną i w pewnym stopniu ogranicza hałas.

Kupno płotu osłonowego z drewna świadczy również o dbałości o estetykę. Metalowa siatka, która z reguły wytycza obrys naszej działki jest bez wyrazu i nie stanowi żadnej konkretnej bariery. Współczesne płoty osłonowe mają natomiast bardzo przyjemną dla oka stylistykę. Wystarczy wspomnieć ażurowe wstawki lub łukowe zakończenia.

plot-doris-ornament-rama-44x68mm.jpg

plot-ula.jpg

Fot. Osłonowe płoty ogrodowe ze sklepu www.produktyogrodowe.pl

plot-glowna.jpg

Fot. Drewniany płot ogrodowy z gabionowymi zdobieniami

Połączenie płotu osłonowego z zielenią – korzyść dla obu stron

Jeśli pomyślisz o tym, aby wzdłuż płotu osłonowego z drewna po stronie ulicy posadzić rośliny pnące, możesz skorzystać na takim rozwiązaniu podwójnie. Po pierwsze zyskasz dodatkowy, bardzo uroczy element aranżacyjny i drewniany płot osłonowy nie będzie taki "goły". Od strony ulicy zaś fakt postawienia płotu osłonowego stanie się ozdobą okolicy, w okresach letnich dodając życiodajnej zieleni, natomiast jesienią wypełniając ulicę pastelowymi kolorami liści.

Płot osłonowy, jeśli posiada ażurowe wstawki, może stać się także podporą dla młodych drzewek po stronie naszego ogrodu. Wzdłuż płotu osłonowego można je sadzić oraz stabilizować w bardzo przyjemnym dla oka rzędzie – drewno zawsze pięknie komponuje się z zielenią, zwłaszcza drzewek iglastych.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dom,   ogród,   bezpieczeństwo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.