Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17985) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Olimpiada młodzieży i mecz Ekstraligi. Tydzień pięściarskich emocji!

Dodano: 22.05.2018 14:41
Źródło: LM.pl

Ponad tydzień pięściarskich emocji czeka już za chwilę wszystkich fanów boksu. W Koninie rozegrane zostaną Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie oraz mecz Ekstraligi Boksu Wielkopolska - Dolny Śląsk.

Pięściarskie widowisko rozpocznie młodzież, która od niedzieli walczyć będzie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie. To druga część OOM w sportach halowych, która rozegrana zostanie w Koninie. Na początku maja przez blisko tydzień w naszym mieście rywalizowali szermierze.

Teraz do Konina ma przyjechać 208 pięściarzy i 104 pięściarki w kat. wiekowej kadetów (15 i 16 lat). Olimpiada rozpocznie się w niedzielę od walk eliminacyjnych mężczyzn. We wtorek odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Na sobotę 2 czerwca zaplanowane są finały kobiet, a dzień później - finały mężczyzn.

W zmaganiach wezmą również udział zawodnicy z Konina. Kwalifikacje do olimpiady przeszło dwóch pięściarzy Zagłębia i jeden Copacabany. Niewykluczone jednak, że na ringu ujrzymy więcej reprezentantów naszego miasta - stworzona została bowiem lista rezerwowa, z której, w przypadku nieobecności zakwalifikowanych zawodników, kolejni pięściarze uzupełniać będą ewentualne braki w poszczególnych kategoriach.

To już kolejne pięściarskie wydarzenie organizowane w Koninie przez Klub Bokserski Zagłębie. - To na pewno duże wyróżnienie dla klubu. Urząd Marszałkowski stwierdził, że w Wielkopolsce można to zrobić jedynie w Koninie. Duże wyzwanie organizacyjne, ale dajemy radę. Dużą pomoc zapewnia nam miasto - deklaruje trener Zagłębia Andrzej Goiński.

Wyzwanie jest tym większe, że oprócz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koninie rozegrany zostanie również mecz Ekstraligi Boksu. To wydarzenie historyczne, po raz ostatni bowiem drużynowe zmagania o mistrzostwo Polski gościły w Koninie blisko ćwierć wieku temu - 20 lutego 1994 r. Tegoroczny mecz rozegrany zostanie w sobotę 2 czerwca, a zmierzą się w nim zespoły Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Kibice będą mogli obejrzeć osiem pojedynków pięściarskich. Wiadomo, że w co najmniej trzech wystąpią koninianie - Mateusz Goiński i Damian Wiśniewski z Zagłębia oraz Marcin Hejosz z Copacabany. Jak jednak zdradza trener Andrzej Goiński, na ringu zaprezentuje się najprawdopodobniej aż pięciu pięściarzy z Konina. Kim będzie pozostała dwójka to jednak niespodzianka, nie tylko dla kibiców, ale i rywali.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w hali Rondo. Bilety kosztują 20 zł (VIP: 150 zł). Nabywać je można w siedzibie klubu przy ul. Dworcowej 2a i w siłowni Relax przy ul. Wyzwolenia 13. 

Harmonogram Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie:
27 maja: walki eliminacyjne mężczyzn
28 maja: walki eliminacyjne mężczyzn
29 maja: walki ćwierćfinałowe kobiet, uroczyste otwarcie zawodów (godz. 17.00)
30 maja: walki ćwierćfinałowe mężczyzn
31 maja: walki półfinałowe kobiet
1 czerwca: walki półfinałowe mężczyzn
2 czerwca: walki finałowe kobiet, mecz Ekstraligi Boksu Wielkopolska - Dolny Śląsk (godz. 19.00)
3 czerwca: walki finałowe mężczyzn.

   • Olimpiada młodzieży i mecz Ekstraligi. Tydzień pięściarskich emocji!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

z tymi cenami biletów to śmiech
Dodano: 22.05.2018 17:25    Przez: ~kibic
Brawo Zagłębie !!!!
Dodano: 22.05.2018 19:42    Przez: ~Old boy
20zl rozumiem ze to bilet na wszystkie dni tak?
Dodano: 23.05.2018 12:27    Przez: ~RET
wstęp na OOM jest bezpłatny ceny biletów są wyłącznie na mecz ekastraligi bosku olimpijskiego
Dodano: 23.05.2018 14:28    Przez: ~ja

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.