Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19436) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Olimpiada młodzieży i mecz Ekstraligi. Tydzień pięściarskich emocji!

Dodano: 22.05.2018 14:41
Źródło: LM.pl

Ponad tydzień pięściarskich emocji czeka już za chwilę wszystkich fanów boksu. W Koninie rozegrane zostaną Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie oraz mecz Ekstraligi Boksu Wielkopolska - Dolny Śląsk.

Pięściarskie widowisko rozpocznie młodzież, która od niedzieli walczyć będzie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie. To druga część OOM w sportach halowych, która rozegrana zostanie w Koninie. Na początku maja przez blisko tydzień w naszym mieście rywalizowali szermierze.

Teraz do Konina ma przyjechać 208 pięściarzy i 104 pięściarki w kat. wiekowej kadetów (15 i 16 lat). Olimpiada rozpocznie się w niedzielę od walk eliminacyjnych mężczyzn. We wtorek odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Na sobotę 2 czerwca zaplanowane są finały kobiet, a dzień później - finały mężczyzn.

W zmaganiach wezmą również udział zawodnicy z Konina. Kwalifikacje do olimpiady przeszło dwóch pięściarzy Zagłębia i jeden Copacabany. Niewykluczone jednak, że na ringu ujrzymy więcej reprezentantów naszego miasta - stworzona została bowiem lista rezerwowa, z której, w przypadku nieobecności zakwalifikowanych zawodników, kolejni pięściarze uzupełniać będą ewentualne braki w poszczególnych kategoriach.

To już kolejne pięściarskie wydarzenie organizowane w Koninie przez Klub Bokserski Zagłębie. - To na pewno duże wyróżnienie dla klubu. Urząd Marszałkowski stwierdził, że w Wielkopolsce można to zrobić jedynie w Koninie. Duże wyzwanie organizacyjne, ale dajemy radę. Dużą pomoc zapewnia nam miasto - deklaruje trener Zagłębia Andrzej Goiński.

Wyzwanie jest tym większe, że oprócz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koninie rozegrany zostanie również mecz Ekstraligi Boksu. To wydarzenie historyczne, po raz ostatni bowiem drużynowe zmagania o mistrzostwo Polski gościły w Koninie blisko ćwierć wieku temu - 20 lutego 1994 r. Tegoroczny mecz rozegrany zostanie w sobotę 2 czerwca, a zmierzą się w nim zespoły Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Kibice będą mogli obejrzeć osiem pojedynków pięściarskich. Wiadomo, że w co najmniej trzech wystąpią koninianie - Mateusz Goiński i Damian Wiśniewski z Zagłębia oraz Marcin Hejosz z Copacabany. Jak jednak zdradza trener Andrzej Goiński, na ringu zaprezentuje się najprawdopodobniej aż pięciu pięściarzy z Konina. Kim będzie pozostała dwójka to jednak niespodzianka, nie tylko dla kibiców, ale i rywali.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w hali Rondo. Bilety kosztują 20 zł (VIP: 150 zł). Nabywać je można w siedzibie klubu przy ul. Dworcowej 2a i w siłowni Relax przy ul. Wyzwolenia 13. 

Harmonogram Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie:
27 maja: walki eliminacyjne mężczyzn
28 maja: walki eliminacyjne mężczyzn
29 maja: walki ćwierćfinałowe kobiet, uroczyste otwarcie zawodów (godz. 17.00)
30 maja: walki ćwierćfinałowe mężczyzn
31 maja: walki półfinałowe kobiet
1 czerwca: walki półfinałowe mężczyzn
2 czerwca: walki finałowe kobiet, mecz Ekstraligi Boksu Wielkopolska - Dolny Śląsk (godz. 19.00)
3 czerwca: walki finałowe mężczyzn.

   • Olimpiada młodzieży i mecz Ekstraligi. Tydzień pięściarskich emocji!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

KOMENTARZE

z tymi cenami biletów to śmiech
Dodano: 22.05.2018 17:25    Przez: ~kibic
Brawo Zagłębie !!!!
Dodano: 22.05.2018 19:42    Przez: ~Old boy
20zl rozumiem ze to bilet na wszystkie dni tak?
Dodano: 23.05.2018 12:27    Przez: ~RET
wstęp na OOM jest bezpłatny ceny biletów są wyłącznie na mecz ekastraligi bosku olimpijskiego
Dodano: 23.05.2018 14:28    Przez: ~ja

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.