LM.plSportWygrana w Świeciu, Górnik Konin ucieka ze strefy spadkowej!

Wygrana w Świeciu, Górnik Konin ucieka ze strefy spadkowej!

Ten mecz Górnik Konin musiał wygrać. I wygrał - biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Wdę Świecie 2:0 i uciekli ze strefy spadkowej III ligi.

O utrzymanie w III lidze gr. II walczą jeszcze tylko trzy zespoły - Górnik Konin, Wda Świecie i Centra Ostrów Wlkp. Wszystkie inne albo zapewniły już sobie utrzymanie, albo nie mają już szans wygrzebać się ze strefy spadkowej. W niedzielę Górnik grał w Świeciu z tamtejszą Wdą w jednym ze spotkań, które miało mieć decydujący wpływ na końcowy układ tabeli.

Sytuacja była dość prosta - by marzyć o pozostaniu w III lidze koninianie musieli wygrać. Do tego celu Górnika przybliżył w pierwszej połowie Taras Jaworski. Ukrainiec dał prowadzenie biało-niebieskim w 22. minucie. Do przerwy wynik się nie zmienił, Górnik wygrywał 1:0.

Druga bramka dla gości padła po zmianie stron. W 74. minucie podwyższył Piotr Radoszewski. Prowadzenie 2:0 Górnik utrzymał już do końca spotkania i wywiózł ze Świecia trzy punkty.

Punkty bardzo ważne, bo dające zespołowi Sławomira Suchomskiego awans na czternaste miejsce w tabeli - ostatnie, dające utrzymanie w III lidze. Górnik ma dwa punkty przewagi nad Wdą Świecie i jedno oczko straty do Centry Ostrów Wlkp.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W najbliższej Górnik zmierzy się z ostrowianami, a Wda podejmie Pogoń II Szczecin. W ostatniej kolejce natomiast Górnik zagra na wyjeździe z Wierzycą Pelplin, a Centra podejmie Wdę Świecie. Jeżeli w przyszłym tygodniu biało-niebiescy wygrają z ostrowianami, wywalczą utrzymanie w III lidze.

Wda Świecie - Górnik Konin 0:2 (22' Taras Jaworski, 74' Piotr Radoszewski)

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski (85' Krystian Robak), Piotr Radoszewski (78' Łukasz Wesołowski), Taras Jaworski (67' Sebastian Antas), Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (65' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski.