LM.plSportWielki powrót Sokoła Kleczew, odrobili dwie bramki straty i wygrali!

Wielki powrót Sokoła Kleczew, odrobili dwie bramki straty i wygrali!

Świetnie spotkanie na pożegnanie ze swoimi kibicami w tym sezonie rozegrał Sokół Kleczew. Drużyna Tomasza Bekasa przegrywała już Polonią Środa Wlkp. 0:2, a mimo to udało się jej pokonać średzian 3:2.

W ostatnim meczu na własnym terenie kleczewianie podejmowali Polonię, plasującą się tuż za nimi w tabeli III ligi. By utrzymać szóste miejsce Sokół musiał ze średzianami co najmniej zremisować. Po nieco ponad pół godzinie gry Polonia prowadziła jednak 2:0.

Pierwszego gola dla gości zdobył już w czwartej minucie Michał Łopatka. Piłkarz Polonii wykorzystał głową dośrodkowanie z prawej strony boiska. Średzianie podwyższyli w 34. minucie - tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego też głową celnie uderzył Mateusz Molewski.

W tym czasie Sokół miał jedną świetną okazję do zdobycia bramki. W dwunastej minucie sprzed pola karnego wolejem uderzał Wojciech Antczak, piłka trafiła jednak tylko w spojenie słupka z poprzeczką.

W drugiej połowie, mimo kiepiej sytuacji, kleczewianie wytrwale atakowali. Większość dosrodkowań i dograń w pole karne piłkarze Polonii jednak wybijali i blokowali. Faktem jest jednak, że Sokół w tym sezonie jest mistrzem końcówek spotkań. Niemal jedną trzecią zdobytych goli strzelił w ostatnim kwadransie spotkania. Nie inaczej było w niedzielę.

Już wcześniej kleczewianie zaczęli stwarzać sobie groźne sytuacje. Najpierw jednak sędzia dopatrzył się spalonego przy trafieniu Łukasza Cichosa, a następnie uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Majewskiego obronił golkiper gości. W końcu w 70. minucie po akcji Arkadiusza Bajerskiego jeden z piłkarzy ze Środy Wlkp. zagrał piłkę ręką, a rzut karny wykorzystał Majewski.

Dziewięć minut później było już 2:2. Po wrzucie z autu piłkę uderzył Mikołaj Pingot, zasłonięty bramkarz nie zdołał zareagować i mieliśmy remis. Na tym jednak Sokół nie poprzestał. W 84. minucie w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę trafił Jan Paczyński, ale piłkę zdołał dobić Łukasz Cichos. Sokół prowadził już 3:2.

Emocje w niedzielę sięgnęły jednak zenitu i trwały do ostatnich sekund meczu. Jeszcze w 89. minucie we własnym polu karnym faulował Mateusz Majewski. Uderzenie z rzutu karnego świetnie obronił jednak Hubert Świtalski, ratując swoich kolegów i utrzymując zwycięski rezultat 3:2.

Dzięki wygranej Sokół bez zmian plasuje się na szóstym miejscu w tabeli III ligi gr. II z dorobkiem 59 punktów i stratą tylko jednego oczka do piątego KKS 1925 Kalisz. Mecz z Polonią był ostatnim spotkaniem kleczewian na własnym terenie. Teraz przed drużyną Tomasza Bekasa dwa wyjazdy - do Jarocina i Kalisza.

Sokół Kleczew - Polonia Środa Wlkp. 3:2 (70' Mateusz Majewski, 79' Mikołaj Pingot, 84' Łukasz Cichos - 4' Michał Łopatka, 34' Mateusz Molewski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Arkadiusz Widelski (10' Michał Kozajda), Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowaczuk, Wojciech Antczak (59' Arkadiusz Bajerski), Jan Paczyński, Jakub Antosik, Łukasz Cichos.

Polonia Środa Wlkp.: Łukasz Spychała - Radosław Barabasz, Adrian Błaszak, Mateusz Molewski (46' Szymon Grzelak), Jakub Solarek, Mikołaj Łopatka, Jakub Gwit (46' Marek Matysiak), Krzysztof Kaźmierczak (74' Maciej Rybak), Piotr Skrobosiński (46' Adam Borucki), Oskar Kozłowski, Łukasz Ratajczak.