Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20766) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

Ligowa symulacja. Kto spadnie, kto się utrzyma, kto gdzie zagra?

Dodano: 6.06.2018 14:27
Źródło: LM.pl

Niektóre ligi już skończyły rozgrywki, inne są już na finiszu. Jak wygląda sytuacja na poszczególnych szczeblach, które zespoły mogą liczyć na awans, a które mogą pożegnać się z dotychczasowymi rozgrywkami?

II liga

Analizę zacząć należy od sytuacji w II lidze, która ma wpływ na wszystkie niższe klasy rozgrywkowe. Tam sezon się już zakończył. Najważniejszy fakt - w strefie spadkowej znalazła się Gwardia Koszalin, co oznacza, że w III lidze gr. II liczba spadających drużyn powiększa się o jedną pozycję. Łącznie będą to cztery zespoły.

III liga

To ważna informacja dla walczącego o utrzymanie Górnika Konin, który obecnie plasuje się tuż nad strefą spadkową. Jeżeli w sobotę biało-niebiescy pokonają Centrę Ostrów Wlkp. pozostaną w III lidze. Jeżeli przegrają - ich los będzie zależeć od wyników innych spotkań oraz ostatniej kolejki ligowej. Utrzymanie w III lidze wywalczył już Sokół Kleczew.

Z III ligą żegnają się już na pewno GKS Przodkowo, Unia Solec Kujawski i Energetyk Gryfino. Oprócz Górnika zagrożone są jeszcze Centra Ostrów Wlkp. i Wda Świecie. Awans wyżej wywalczyć mogą natomiast Elana Toruń i Świt Skolwin.

Kto do III ligi awansuje? Chemik Bydgoszcz (mistrz IV ligi gr. kujawsko-pomorskiej), Radunia Stężyca (mistrz IV ligi gr. pomorska) i Bałtyk Koszalin (mistrz IV ligi gr. zachodniopomorskiej), a także Mieszko Gniezno albo Victoria Września (zwycięzca barażów pomiędzy dwoma grupami IV ligi gr. wielkopolskiej). 

III liga gr. II:
1. Gwardia Koszalin (spadkowicz)
2. Elana Toruń/Świt Skolwin (w zależności od tego, który zespół awansuje do II ligi)
3. Bałtyk Gdynia
4. Lech II Poznań
5. KKS 1925 Kalisz
6. Sokół Kleczew
7. Polonia Środa Wlkp.
8. Kotwica Kołobrzeg
9. Pogoń II Szczecin
10. KP Starogard Gdański
11. Jarota Jarocin
12. Wierzyca Pelplin
13. i 14. Centra Ostrów Wlkp/Górnik Konin/Wda Świecie (dwa zespoły z tych trzech)
15. Chemik Bydgoszcz (beniaminek)
16. Radunia Stężyca (beniaminek)
17. Bałtyk Koszalin (beniaminek)
18. Mieszko Gniezno/Victoria Września (beniaminek).

IV liga

Rozstrzygnięcia tego barażu będą mieć ogromne znaczenie dla Tura 1921 Turek - los turkowian zależy bowiem obecnie od tego, czy Victoria Września awansuje do III ligi i czy w III lidze utrzyma się Górnik Konin i Centra Ostrów Wlkp. Jeśli któryś z tych warunków nie zostanie spełniony, Tur 1921 spadnie do Wielkopolskiej Ligi Okręgowej. Na pewno w tej lidze w przyszłym sezonie zagra SKP Słupca. Ponadto z IV ligą żegnają się jeszcze PKS Racot, Biały Orzeł Koźmin Wlkp., Korona Piaski, Kania Gostyń, Odolanovia Odolanów, Rawia Rawicz i Victoria Ostrzeszów. 

Kto zagra w przyszłym sezonie w jednej, połączonej IV lidze? Z grupy południowej: Polonia Kępno, Obra Kościan, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., LKS Gołuchów, Pogoń Nowe Skalmierzyce i Polonia 1912 Leszno (jeżeli w III lidze utrzymają się Górnik i Centra lub Victoria Września wygra baraż o III ligę). Z grupy północnej: Warta Międzychód, Lubuszanin Trzcianka, Kotwica Kórnik, Unia Swarzędz, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Nielba Wągrowiec i Grom Plewiska (jeżeli Mieszko Gniezno wygra baraż o III ligę).

Ponadto mistrzowie klas okręgowych: KS Opatówek (OZPN Kalisz), Olimpia Koło/Polonus Kazimierz Biskupi (OZPN Konin), Orkan Chorzemin/Krobianka Krobia (OZPN Leszno), Orkan Śmiłowo/Sparta Złotów (OZPN Piła), Zjednoczeni Trzemeszno (Poznań wschód) i Sokół Pniewy/Pogoń Lwówek (Poznań zachód).

IV liga gr. wielkopolska:
1. Mieszko Gniezno/Victoria Września (przegrany barażu o III ligę)
2. Polonia Kępno
3. Obra Kościan
4. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
5. LKS Gołuchów
6. Pogoń Nowe Skalmierzyce
7. Warta Międzychód
8. Lubuszanin Trzcianka
9. Kotwica Kórnik
10. Unia Swarzędz
11. Tarnovia Tarnowo Podgórne
12. Nielba Wągrowiec
13. i 14. Grom Plewiska/Polonia 1912 Leszno/Tur 1921 Turek/Górnik Konin/Centra Ostrów Wlkp. (dwa zespoły - w zależności od rozstrzygnięć w III lidze i w barażach)
15. KS Opatówek (beniaminek)
16. Olimpia Koło/Polonus Kazimierz Biskupi (beniaminek)
17. Orkan Chorzemin/Krobianka Krobia (beniaminek)
18. Orkan Śmiłowo/Sparta Złotów (beniaminek)
19. Zjednoczeni Trzemeszno (beniaminek)
20. Sokół Pniewy/Pogoń Lwówek (beniaminek).

Wielkopolska Liga Okręgowa

W nowo tworzonej klasie rozgrywek grać będą spadkowicze z IV ligi oraz część drużyn z klas okręgowych. Okręg koniński rywalizować będzie razem z okręgiem kaliskim. Grać w niej będą już na pewno spadkowicze z IV ligi: Victoria Ostrzeszów, SKP Słupca, Odolanovia Odolanów i Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Ponadto zagrać w WLO może również Tur 1921 Turek.

Skład ligi uzupełnią zespoły z kaliskiej i konińskiej klasy okręgowej. Z okręgu konińskiego na pewno będą to Wilki Wilczyn. O kolejne miejsca walczą jeszcze: Kasztelania Brudzew, Tulisia Tuliszków, GKS Sompolno, Czarni Ostrowite, Orzeł Grzegorzew, Warta Eremita Dobrów i Płomień Nekla. Ponadto w WLO zagra również wicemistrz okręgówki - Olimpia Koło lub Polonus Kazimierz Biskupi.

Klarowniejsza sytuacja jest w okręgu kaliskim. Tam awans zapewniony mają już: Orzeł Mroczeń, Astra Krotoszyn i Piast Kobylin. O pozostałe miejsca walczą: Piast Czekanów, Stal Pleszew i Raszkowianka Raszków.

Wielkopolska Liga Okręgowa gr. III:
1. Victoria Ostrzeszów (spadkowicz)
2. SKP Słupca (spadkowicz)
3. Odolanovia Odolanów (spadkowicz)
4. Biały Orzeł Koźmin Wlkp. (spadkowicz)
5. Wilki Wilczyn (beniaminek)
6. Orzeł Mroczeń (beniaminek)
7. Astra Krotoszyn (beniaminek)
8. Piast Kobylin (beniaminek).
9. Olimpia Koło/Polonus Kazimierz Biskupi (wicemistrz konińskiej klasy okręgowej)
10., 11., 12. Kasztelania Brudzew/Tulisia Tuliszków/GKS Sompolno/Czarni Ostrowite/Orzeł Grzegorzew/Warta Eremita Dobrów/Płomień Nekla (w zależności od rozstrzygnięć w konińskiej klasie okręgowej)
13. i 14. Piast Czekanów/Stal Pleszew/Raszkowianka Raszków (w zależności od rozstrzygnięć w kaliskiej klasie okręgowej)
15. i 16. Tur 1921 Turek i wygrany barażu zespołów z siódmych  miejsc z kaliskiej i konińskiej klasy okręgowej lub oba zespoły w przypadku utrzymania w IV lidze Tura 1921 Turek.

Klasa okręgowa

Kto na pewno w przyszłym sezonie zagra w konińskiej okręgówce? Dwie drużyny, które się w niej utrzymają: Zjednoczeni Rychwał i Strażak Licheń Stary. Cztery kolejne zespoły wciąż walczą o utrzymanie: Błękitni Mąkolno, Polanin Strzałkowo, Polonia Golina i Sparta Sklejka Orzechowo. Do tego dojdą dwie lub trzy drużyny, które odpadną z rywalizacji o Wielkopolską Ligę Okręgową.

Klasę okręgową uzupełnią najprawdopodobniej drużyny z A-klasy. Z grupy I byłyby to zespoły: Zrywu Dąbie, Górnika Wierzbinek i dwie z następujących drużyn: Orzeł Kawęczyn, Baszta Przedecz lub MKS Dąbie. Z grupy II: Warta Pyzdry, LKS Ślesin, Orlik Miłosław i Warta Krzymów. 

Konińska klasa okręgowa:
1., 2. Kasztelania Brudzew/Tulisia Tuliszków/GKS Sompolno/Czarni Ostrowite/Orzeł Grzegorzew/Warta Eremita Dobrów/Płomień Nekla (dwa zespoły w zależności od rozstrzygnięć w konińskiej klasie okręgowej, ewentualnym barażu siódmych miejsc o WLO i wyższych ligach)
3. Zjednoczeni Rychwał
4. Strażak Licheń Stary
5., 6. i 7. Błękitni Mąkolno/Polanin Strzałkowo/Polonia Golina/Sparta Sklejka Orzechowo (trzy zespoły)
8. Zryw Dąbie (beniaminek)
9. Warta Pyzdry (beniaminek)
10. Górnik Wierzbinek (beniaminek)
11. i 12. Orzeł Kawęczyn/Baszta Przedecz/MKS Dąbie (dwa zespoły w zależności od rozstrzygnięć w A-klasie gr. I) 
13. LKS Ślesin (beniaminek)
14. Orlik Miłosław (beniaminek)
15. Warta Krzymów (beniaminek).
16. siódmy zespół klasy okręgowej (w przypadku porażki w barażach o WLO) lub prawdopodobnie baraż zespołów z piątych miejsc w A-klasie.

A-klasa i B-klasa

W grupie I A-klasy na miejscu spadkowym znajduje się GKS Osiek Wielki, a w grupie II z A-klasą pożegna się ZKS Zagórów. Awanse i spadki powodują jednak, że w przyszłym sezonie w A-klasie grałoby zaledwie osiemnaście zespołów (zamiast obecnych 25). To oznacza, że władze OZPN Konin staną przed decyzją o ewentualnym połączeniu dwóch grup A-klasy lub dołączeniu do tych rozgrywek większej liczby zespołów z B-klasy.

Wszystkie rozstrzygnięcia mogą jeszcze ulec zmianie w przypadku wycofania drużyn lub procesów licencyjnych. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Koszalin stać na dwa zespoły w 3 lidze a nasz Konin ledwo przedzie. Prezydencie Nowicki czy Ty tego nie widzisz????
Dodano: 6.06.2018 17:51    Przez: ~Konin fan

KOMENTARZE

Dla Koła lub Kazimierza awans to będzie wyrok. Spadek z kretesem i długami.
Dodano: 06.06.2018 17:50    Przez: ~Zenek
Wszystko zależy od punktu widzenia. Jeśli klub stać na to aby grać ligę wyżej to okej ale jeśli zarząd klubu na siłę chce spróbować gry w 4 lidze pomimo iż nie jest pewny czy starczy kasy to wiadomo jak to się skończy. —> Rychwał, Tuliszków, Brudzew, Zagórów, Krzymów, Dobra...Tutaj jak wiemy ktoś się przeliczył i stąd te długi i problemy tych klubów w późniejszych latach. Jeśli jednak klub stać finansowo na to, to warto spróbować 4 ligi. Ciekawe doświadczenie dla zarządu i zawodników.
Dodano: 06.06.2018 18:42    Przez: ~Donek
Koszalin stać na dwa zespoły w 3 lidze a nasz Konin ledwo przedzie. Prezydencie Nowicki czy Ty tego nie widzisz????
Dodano: 06.06.2018 17:51    Przez: ~Konin fan
W koszalinie mają kluby i to jakie. A Górnik? Drugi sezon utrzymany w trzeciej lidze po wielkich bólach. Podejrzewam, że trzeci sezon będzie podobny. Wiadomo chodzi o pieniądze których w Koninie nie ma:-D
Dodano: 06.06.2018 18:29    Przez: ~Donek
W ponad 100 tys Koszalinie nic takiego nie ma ! Najwiekszy klub od wielu lat to AZS Koszalin w ekstraklasie koszykarskiej mezczyzn,jest 1 liga szczypiorniaka meskiego gr A,oraz 3 liga pilki noznej,ale nasze miasto wypada duzo gorzej !
Dodano: 07.06.2018 09:34    Przez: ~mania
Analizę należy zacząć w 1 lidze. Bo tam jest Bytovia bez licencji. I opcja jest taka że spadnie do 3. Więc z trzech zespołów Górnik Centra i Wda utrzymał by się tylko jeden. Ale mam nadzieję że wszystko się wyjaśni i Górnik się utrzyma
Dodano: 06.06.2018 18:11    Przez: ~ksg
Bytovia już z licencją!
Dodano: 07.06.2018 20:51    Przez: ~jest
Dlaczego jesteś za górnik Konin skoro to są komuniści
Dodano: 28.10.2018 18:02    Przez: ~Krzymów Szczepidlo
Regulamin OZPN mowi ze z a klas spadaja po 2 ostatnie druzyny wiec wedlug waszych wyliczen zostaje ich 14
Dodano: 06.06.2018 20:08    Przez: ~Kkk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.