LM.plSportPlayarena. Puchar Konina powędrował do KS Elpak Konin!

Playarena. Puchar Konina powędrował do KS Elpak Konin!

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy IV Pucharu Konina organizowanego przez konińską Playarenę. Trofeum w górę wznieśli ostatecznie zawodnicy KS Elpak Konin.

W tegorocznym finale spotkały się drużyny KS Elpak Konin i Gąsiory FC. Mecz miał dramatyczny przebieg. Po początkowym prowadzeniu Gąsiorów przewagę zdobyli sobie zawodnicy KS Elpak Konin. Przy stanie 7:4 Gąsiory FC zdołały jeszcze wyrównać wynik w ostatnich minutach meczu i doprowadzić do dogrywki.

Dodatkowy czas nie przeniósł żadnych trafień i zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. W konkursie jedenastek lepszy okazał się KS Elpak Konin, wygrywając 4:2 i zdobywając Puchar Konina oraz możliwość wyjazdu na Puchar Polski.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął zespół Dynamo Konin, pokonując 10:6 Reiss Team Konin.

Wciąż trwa jeszcze sezon I ligi konińskiej Playareny. Mistrzostwo zapewniło już sobie Dynamo, ale o tytuł wicemistrza wciąż walczą zespoły KS Elpak Konin i Gąsiory FC.