LM.plSportIII seria Pucharu Polski. Złoty Sosiński, Kuderczak blisko medalu

III seria Pucharu Polski. Złoty Sosiński, Kuderczak blisko medalu

Złoty medal podczas III serii szosowego Pucharu Polski wywalczył reprezentant KLTC Konin Konrad Sosiński. Tuż za podium uplasował się natomiast Dawid Kuderczak.

Zmagania w Koziegłowach były dla konińskich zawodników całkiem udane. Najlepszy wynik osiągnął Konrad Sosiński, który w wyścigu ze startu wspólnego na 98 km wywalczył pierwsze miejsce na 108 zawodników. 28. w tym wyścigu był Michał Markowski, a 54. Dawid Kuderczak.

Kuderczak najlepszy wynik zanotował natomiast w jeździe indywidualnej na czas na dwanaście kilometrów. Koninianin w gronie 54 zawodników zajął czwarte miejsce, tuż za podium. Konrad Sosiński w tym wyścigu był czternasty, a Mikołaj Kawa - 31.

W Koziegłowach rywalizował również startujący w kat. juniorów młodszych Łukasz Krych. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie dziesięciu kilometrów zawodnik KLTC Konin zajął 35. miejsce (na 96 startujących), a w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 78 km - 76. miejsce (na 138 zawodników).

Kolejne starty kolarzy KLTC Konin czekają 21 czerwca. Wtedy w Ostródzie rozpoczynają się Szosowe Mistrzostwa Polski.