LM.plSportPuchar Polski Juniorów. Hubert Pieczyński najlepszy w Polsce!

Puchar Polski Juniorów. Hubert Pieczyński najlepszy w Polsce!

Złoty medal z rozgrywanego w Gdyni Pucharu Polski Juniorów przywiózł zawodnik UKS Górnik Judo Konin Hubert Pieczyński. Koninianin wygrał dwa pojedynki.

Startujący w kat. do 55 kg Hubert Pieczyński mierzyć musiał się z Gracjanem Szleją (Truso Elbląg) i Maksimem Pawlowskijem (Akademia Judo Łódź). Rywalizacja toczona była systemem ligowym, w którym każdy z zawodników stoczył po dwie walki.

Najlepszy bilans końcowy zanotował Hubert Pieczyński, który obie swoje walki wygrał 10:0. Dzięki temu zawodnik UKS Górnik Judo Konin zajął pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal Pucharu Polski Juniorów.

To już drugi medal Pieczyńskiego w ostatnim czasie. W połowie maja koniński judoka stanął na trzecim miejscu podium podczas Pucharu Europy Juniorów.