LM.plSportSokół zakończył sezon porażką. Spadli na siódme miejsce

Sokół zakończył sezon porażką. Spadli na siódme miejsce

0:2 uległ Sokół Kleczew w Kaliszu tamtejszemu KKS 1925 w ostatnim meczu w tym sezonie. Kleczewianie zakończyli sezon na siódmym miejscu tabeli III ligi.

W ostatnim starciu z KKS 1925 Sokół Kleczew walczył jeszcze o zajęcie piątego miejsca na koniec sezonu. By tak się stało drużyna Łukasza Cichosa musiała pokonać swoich rywali. W meczu lepsi okazali się jednak kaliszanie, wbijając swoim rywalom dwie bramki.

Wynik w 35. minucie otworzył Mateusz Gawlik, trafiając do siatki gości bezpośrednio z rzutu wolnego. Do przerwy utrzymało się prowadzenie KKS 1925 1:0. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Stajko Stojczew. Sokół Kleczew przegrał ostatecznie w Kaliszu 0:2.

Ten wynik i zwycięstwo Polonii Środa Wlkp. zepchnął ostatecznie drużynę z Kleczewa na siódme miejsce w klasyfikacji III ligi. Sokół zakończył więc sezon na dokładnie takim samym miejscu, jak rok temu, kompletując w 34 meczach 59 punktów po siedemnastu zwycięstwach, ośmiu remisach i dziewięciu porażkach.

KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 2:0 (35' Mateusz Gawlik, 75' Stajko Stojczew)

KKS 1925 Kalisz:  Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski (67' Stajko Stojczew), Mateusz Gawlik, Tomasz Owczarek, Marcin Lis, Ndubuisi Nnamani (45' Miłosz Matuszewski), Rafał Jankowski (45' Patryk Kieliba), Błażej Ciesielski, Robert Tunkiewicz, Patryk Palat (60' Jakub Staszak), Konrad Chojnacki.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Bajerski (81' Sebastian Śmiałek), Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Kayode Balogun (81' Wojciech Antczak), Dominik Jesiołowski (67' Sebastian Bagrowski), Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, Michał Kozajda, Jakub Antosik.

źródło: kkskalisz.pl