Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19023) SPORT FORUM FIRMY (5413) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Derby na koniec rundy. Górnik p ... (1)Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (1)

Mateusz Michalski: Nie spodziewałbym się wielkich fajerwerków

Dodano: 25.06.2018 14:12
Źródło: LM.pl

Dwie, trzy korekty, bez fajerwerków - tak Mateusz Michalski przedstawia plany zarządu Górnika Konin na najbliższe okno transferowe. Z prezesem konińskiego klubu podsumowujemy miniony sezon i rozmawiamy o zamiarach na lato oraz przyszły sezon. 

Bartosz Skonieczny: Utrzymanie wywalczone, emocje były niemal do ostatniej kolejki. Wolałbyś, żeby zespół zapewnił sobie pozostanie w III lidze wcześniej, czy jednak lepiej, gdy do końca jest ten dreszczyk niepewności?

Mateusz Michalski: Na pewno wolałbym, żebyśmy sobie spokojnie walczyli o miejsce na przykład dziesiąte. Jestem zmęczony już tym, że co sezon walczymy do końca o utrzymanie. Możliwości finansowe i sportowe generują to, że nie stać nas na nic więcej, jak tylko walkę do końca o III ligę. Wygrywamy tę walkę nieraz z zespołami, które mają większe budżety, niż my. Trzeba pamiętać, że jesteśmy bardzo dużym klubem i budżet, który mamy jest na cały klub, a nie tylko drużynę seniorów. 

Moje życzenie jest takie, by wreszcie ustabilizować tę sytuację sportową i finansową. Wtedy możemy walczyć ze spokojem o dziesiąte miejsce. Walka do ostatnich kolejek generuje dużo stresów, dużo nerwów. Nie oszukujmy się - wzmacnianie się zimą, szukanie rozwiązań, by walczyć o III ligę kosztuje więcej, niż gra o spokojne miejsce. Mam nadzieję, że ten budżet ze strony miasta będzie większy i będziemy mogli ten cel spełnić.

Kluczowa dla utrzymania była zimowa przerwa, podczas której udało się pozyskać kilku zawodników. Co było decydujące - ściągnięcie tych piłkarzy do klubu, czy raczej możliwość przygotowania zespołu do rundy przez trenera Suchomskiego? Jesienią takiej możliwości nie miał.

Na pewno wszystko po trochu. To, że przyszli nowi zawodnicy, którzy dali doświadczenie i jakość i większą rywalizację na pozycjach, ale na pewno również to, że trener Suchomski miał tę zimę, czas, by popracować z zespołem. Fizycznie przygotował zespół bardzo dobrze, a ta III liga jest bardzo fizyczna. Te wszystkie czynniki plus dobre warunki, które chłopacy mieli do przygotowania się dały efekt w postaci utrzymania.

Teraz znów kluczowy okres przed nami. Wiadomo już, którzy zawodnicy z kadry zostaną, a którzy z Górnika odejdą?

Chcemy w klubie stabilizacji, chcemy utrzymać skład, który jest, wykonując dwie, maksymalnie trzy korekty. Niedotyczące jednak pierwszego składu, raczej ławki rezerwowych. Wymienić trzech, czterech zawodników, którzy niekoniecznie dużo grali, a sprowadzić dwóch, którzy rywalizację w pierwszym składzie wzbogacą. Mówimy tu przede wszystkim o ataku, ale na konkrety jest jednak zbyt wcześnie. 

Jest to też uzależnione od finansów, od tego, czy zapowiedzi ze strony miasta zostaną zrealizowane. Pozyskujemy sponorów, ale III liga to też wielki koszt. Nie spodziewałbym się wielkich fajerwerków jeżeli chodzi o transfery z zewnątrz, ale również nie spodziewałbym się, że odejdzie pół składu drużyny. Po wstępnych rozmowach mogę powiedzieć, że zawodnicy wyrażają chęć zostania. 

Ta stabilizacja w poprzednich sezonach była problemem, na odejścia zawodników narzekał jesienią zeszłego roku Czesław Owczarek. Wiemy, że wiąże się to z finansami, Górnik w ostatnich latach funkcjonował systemem: biedna jesień, bogata wiosna. Jest szansa, by teraz to się zmieniło?

Mamy jeszcze środki od sponsorów, środki z dotacji do wykorzystania, ale rozmowy z miastem też były. Również ze względu na to, że nasze grupy młodzieżowe wygrały swoje ligi i będą grały w rozgrywkach wojewódzkich, co wiąże się z wyższymi kosztami. Mamy jakieś zapewnienia, zresztą zgodne z tym, co było wcześniej mówione, że to wsparcie dostaniemy. Jeżeli mamy mieć tę stabilizację, utrzymać skład i walczyć o dziesiąte miejsce to muszą być te obietnice spełnione.

A jeżeli nie zostaną spełnione? Co grozi Górnikowi? Odejścia kilku zawodników, czy może coś groźniejszego - np. wycofanie z rozgrywek?

Wierzę w to, co pan prezydent powiedział. Przed nami jeszcze co najmniej jedno spotkanie. Na pewno mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, by ta III liga była. Ja zespołu z III ligi nie wycofam. Jeżeli już, to w najgorszym wypadku, gdy zobaczę, że jest to nierealne, to nie podejmę się tego wyzwania jako prezes, bo nie jestem cudotwórcą. Dużo rzeczy zrobiliśmy, ale też musimy uzyskać tę pomoc. Mamy dotację o 50 tys. zł mniejszą, niż rok temu, a wzięliśmy również na siebie godziny mosirowskie. To też jest dodatkowy koszt. 

następna
strona 1/2


 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Mateusz Michalski,   prezes

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie jest minimalizm tylko realizm prezesa ma mowic o walce o awans jak kasy ledwo co starcza na 3 lige??
Dodano: 26.06.2018 10:22    Przez: ~ksg
Na nic wasze hejty wyzwiska nie macie do czego sie przyczepic to do faceta jakies bzdury piszecie masakra zazdrosnicy caly czas cos niestety gornik pokazal wam srodkowy palec i zrobil na zlosc utrzymujac sie i dobrze dzialajac a prostak to ty jestes falszywy ksg i jak mowisz o bledach to przyjdz i podaj je konkretnie prezes i zarzad nie musi grac w pilke wazne zeby byli dobrymi organizatorami i zarzadzali dobrze
Dodano: 25.06.2018 22:09    Przez: ~prawdziwy ksg
Od wielu lat, wioski typu Kleczew, Ślesin i inne mniejsze, a także żeńska piłka, próbowały na siłę wybić się ponad Górnika wykorzystując to, że od czasów Pałasza, nikt w ratuszu w Koninie nie lubi Górnika. Dziś bez pomocy miasta, nie uda się nic osiągnąć. Takie są realia, szczególnie w takich miastach KRYZYSU jak Konin. Hejty piszą tutaj o jakiś Świeciach, Przodkowach itp., ale to są takie same wioski jak Kleczew, gdzie miejscowy budżet gminy lokalni sponsorzy ładują wszystko na jeden klub, bo NIE MA INNEGO!!! Gdyby w Koninie w końcu Medyk przestał być głównym beneficjentem kasy na piłkę z miasta, to Górnik już dawno grałby w II lidze! A tak macie laski z krzywymi nogami i mieśniami, na które nikt nie przychodzi na stadion, a podniecacie się, że na Górnika idzie tylko 200 osób na mecz z jakimś Przodkowem...
Dodano: 26.06.2018 00:17    Przez: ~dajta spokoj
Poszukajcie w klubach 4 ligowych za jakimś talentem. 1-2 napewno się znajdzie
Dodano: 25.06.2018 16:07    Przez: ~Buba
Gornik nigdy nie gral w najwyzszej klasie rozgrywkowej,więc nigdy nie był wielkim klubem,miał dwa sezony przybylski w owczesnej 2 lidze i to wsio !
Dodano: 25.06.2018 21:50    Przez: ~Ej

KOMENTARZE

brawo dla zarządu!
Dodano: 25.06.2018 15:25    Przez: ~kibic
brawo ?za wydawanie kasy na pseudo piłkarzy .Jaworski,bramkarz i inni ?A nasi piłkarze rezygnują z piłki.
Dodano: 25.06.2018 16:48    Przez: ~kibic
Oddać słabszych do Kleczewa, wzmocnić się w ataku i jazdaaaaa.
Dodano: 25.06.2018 16:49    Przez: ~Remik
Bramkarz jest jednym z lepszych w lidze, spojrz na statystyki. Dwa razy lepszy niz keczi.
Dodano: 25.06.2018 16:50    Przez: ~Kozak
Kozak chyba nie na tych meczach byłeś hahahaha. Kozak w komentarzach hahahaha
Dodano: 25.06.2018 16:55    Przez: ~do Kozak
a to przypadkiem mama nie wypisuje
Dodano: 25.06.2018 16:58    Przez: ~ksg
i właśnie to jest cała mama dzięki za czerwony palec pozdrowienia
Dodano: 25.06.2018 17:28    Przez: ~ksg
To napewno rodzinka wypisuje az szkoda czytac
Dodano: 25.06.2018 18:28    Przez: ~kibic prawdziwy
Ano jak konin był wielkim okregiem przemysłowym to i konin miał wielki klub finał pucharu Polski między innymi a teraz bez sponsorów to sobie można pogadać jedynie nie łudzmy się konin się kończy i sportowo i przemysłowo za 10 lat będziemy nic nie znaczaca kropka na mapie Polski
Dodano: 25.06.2018 21:28    Przez: ~Tfvv
Gornik nigdy nie gral w najwyzszej klasie rozgrywkowej,więc nigdy nie był wielkim klubem,miał dwa sezony przybylski w owczesnej 2 lidze i to wsio !
Dodano: 25.06.2018 21:50    Przez: ~Ej
Teraz jest w 4 i ledwo się utrzymuje także był 2 razy lepszy niż teraz
Dodano: 26.06.2018 09:48    Przez: ~Bghy
Poszukajcie w klubach 4 ligowych za jakimś talentem. 1-2 napewno się znajdzie
Dodano: 25.06.2018 16:07    Przez: ~Buba
lepiej się wycofaj z tej ligi musisz mieć min 700 tys skąd to masz wziąsc ten dziadek ci nie da lepiej urzędnikom woli dać nagrodę 150 tys daj sobie spokój po co ci to za długi do zus i urzędu skarbowego odpowiada zarząd
Dodano: 25.06.2018 16:46    Przez: ~po
Niby to nie jest duzo,budzet najlepszych klubow w meskiej koszykowce w 1 lidze ,zaplecze ekstraklasy to min 0,8- 1 mln,więc te 0,7 na takie miasto jak Konin to nie duza suma,tym bardziej,że to najlepsza druzyna w tym miescie,nic tu wielkiego i ciekawego juz nie ma !
Dodano: 25.06.2018 17:38    Przez: ~Q
Na Górnik to chociaż ktoś chodzi na mecze a na medyka?Nawet te na ławce rezerwowych nie ogladaja meczu hehe :)
Dodano: 25.06.2018 18:16    Przez: ~Miriam
700 tyś tyle konin na kostkę przed wyborami wydał sądząc po nagłym ozywieniu robót brukarskich
Dodano: 25.06.2018 21:30    Przez: ~Ffc
Zarząd dał radę, czekamy za walką o 10 miejsce!
Dodano: 25.06.2018 16:48    Przez: ~Ksg
Sprostowania : 1. „Wygrywamy tę walkę nieraz z zespołami, które mają większe budżety, niż my.” // Spadły z Ligii Solec, Przodkowo ( 5 tys. mieszkańców) , Centra - czy ktoś uważa , że maja wyższe budżety ? Wątpię by drużyny, które są wyżej czyli Pelplin, Świecie – które w trakcie rundy ogłosiło bankructwo , Jarota miały wyższe budżety . Tym bardziej , ze są to kluby ze znacznie mniejszych miast prowadzące akademie młodzieżowe ! 2. „Trzeba pamiętać, że jesteśmy bardzo dużym klubem i budżet, który mamy jest na cały klub, a nie tylko drużynę seniorów.”// Czy ktoś zna klub w III lidze , który ma tylko budżet z miasta na drużynę seniorów ? Oznaczałoby to ,że klub nie prowadzi drużyn młodzieżowych co jest z punktu regulaminowego nie możliwe !
Dodano: 25.06.2018 18:06    Przez: ~fakty i mity
No i? Żal dupe ściska, że Górnik się utrzymał? ;)))))
Dodano: 25.06.2018 18:15    Przez: ~Marysia
to sa mniejsze kluby wiec nawet jesli maja mniej kasy z miasta to na seniorow maja wiecej a swiecie ma budzet calkowity 700 tysiecy na sezon przodkowo placilo stypendia po 4 tysiace wiec tak to sa kluby z wiekszymi budzetami
Dodano: 25.06.2018 18:26    Przez: ~ksg
Tak znam elana torun osbna dotacja na mlodziez i na seniorow lub kotwica kolobrzeg chcesz wiecej przykladow sprawdz na ich stronach jaka dotacje dostawali lub na stronach urzedow tych miast pozdrawiam
Dodano: 25.06.2018 18:27    Przez: ~ksg zorientowany
Ostrow Wlkp spadł,ale tam jest ekstraklasa koszykowki mezczyzn vice mistrz polski ! Na hale srednio tam chodzi na mecze 1.500 ludzi,jest 2 liga zuzlowa srednio na stadionie 4.000 ! Budzet ekstraklasy koszykowki i 2 ligii zuzla jest kilkakrotnie wiekszy jak Gornika ! Ekstraklasy kosza w granicach 4 mln,a 2 liga zuzlowa nieco ponad 2 mln
Dodano: 25.06.2018 18:58    Przez: ~Q
Jeszcze w Ostrowie ekstraklasa koszykarek budzet ok 1 mln,Ostrow Wlkp leje nas sportowo i pod wzgledem obiektow jak chce ! Trzy kluby dwie drużyny w ekstraklasie,meski i damski kosz,2 liga zuzlowa , budzet razem min 7 mln,ponad 10 razy wiekszy od Gornika ! a przeciez tez jest tam jeszcze wiele innych dyscyplin.A tu problem z O,7 to wstyd dla miasta !
Dodano: 25.06.2018 19:26    Przez: ~Q
W Koninie nie ma przemysłu jedyny duży sponsor to pak kwb konin który cały zysk przelewa do Warszawy na organizowanie jakiś gal lub wypłat dla Krzyśka co zygmunta obchodzi konin wydoi do końca i zostaniemy z marketami
Dodano: 25.06.2018 21:34    Przez: ~Vvvnn
Poszukajcie sponsora i dogadajcie się z klubami które prowadzą profesjonalne szkolenie młodzieży.Inaczej koniec Górnika w ciągu 2 lat pewny!
Dodano: 25.06.2018 18:33    Przez: ~Kibic
Tak jak i całego Konina
Dodano: 25.06.2018 21:35    Przez: ~Ccv
Ludzie co wy możecie wiedzieć piszecie głupoty i nic więcej.
Dodano: 25.06.2018 18:45    Przez: ~On
Prezesik jesteś prostakiem widać że nigdy nie grales w piłkę i tu jest przyczyną twoich błędów piłkę to trzeba kochać A nie czerpać korzyść pewnie powiesz że robisz to bez zysków nie oszukujmy się prawdą jest potrzebna
Dodano: 25.06.2018 19:40    Przez: ~Ksg
Ale sponsor po co jak taki prezes te pieniądze na co inne przeznaczy panowie musimy zadać sobie pytanie prezes masakra A następni człowiek co go wspiera 80 lat i ktoś taki ma pojęcie o pilce jak ledwo chodzi ludzie gdzie my zyj5
Dodano: 25.06.2018 20:16    Przez: ~Ksg
Swietna robota zarzadu. Budzet Gornika w tym poziom dotacji z miasta to 4liga a ci goscie robia z tym lige wyzej za co naleza im sie brawa. A ci nieudacznicy co tu hejtuja to zwykli krzykacze oderwani od rzeczywistosci.
Dodano: 25.06.2018 20:31    Przez: ~Piona
Na nic wasze hejty wyzwiska nie macie do czego sie przyczepic to do faceta jakies bzdury piszecie masakra zazdrosnicy caly czas cos niestety gornik pokazal wam srodkowy palec i zrobil na zlosc utrzymujac sie i dobrze dzialajac a prostak to ty jestes falszywy ksg i jak mowisz o bledach to przyjdz i podaj je konkretnie prezes i zarzad nie musi grac w pilke wazne zeby byli dobrymi organizatorami i zarzadzali dobrze
Dodano: 25.06.2018 22:09    Przez: ~prawdziwy ksg
Brawo prezes, brawo zarząd!
Dodano: 25.06.2018 21:10    Przez: ~Lelek
Kozak Ty to chyba nie tutejszy,albo jakiś mądrala! Każdy to może pisać i wcale nie musi to być mama! Ten bramkarz co przyszedł to do tej pory NIC nie pokazał!!!
Dodano: 25.06.2018 21:11    Przez: ~Wierny kibic
śmiech
Dodano: 25.06.2018 21:30    Przez: ~ksg
Załosne jest ten minimalizm prezesa . Kolejny rok egoistycznie określa wstydliwą walkę Górnika Konin / 80 tys. miasta/ o utrzymanie SUKCESEM. Dobrze, też dodam – Gratuluje Panie Prezesie wyprzedzenia Solca Kujawskiego i Przodkowa – Gratuluje utrzymania ! Gratuluje bo przecież nas wyprzedziły tak znakomite i znane miejscowości jak Świecie , Pelplin i Jarocin ( nawet nie będę podawał o ile tys. mieszkańców mniejsze są te miasta ). Pytam dlaczego Górnik ma tak wielu wrogów w Koninie i okolicy ? Dlaczego tyle osób życzy na spadku ? Wiem, wiem co Pan odpowie : ŻE ONI NAM ZAZDROSZCZĄ ! Dobra, ale do jasnej ciasnej CZEGO ? !
Dodano: 25.06.2018 22:45    Przez: ~dlaczego ?
80 tys to było 15 lat temu,teraz jest ledwo 72 tys,co Wy stałe z tym 80 tys,Konin najszybciej sie wyludnia !
Dodano: 26.06.2018 10:00    Przez: ~Hej
To nie jest minimalizm tylko realizm prezesa ma mowic o walce o awans jak kasy ledwo co starcza na 3 lige??
Dodano: 26.06.2018 10:22    Przez: ~ksg
1 z 2
12>>