LM.plSportJuniorki Medyka wicemistrzyniami Polski! Przegrały po karnych

Juniorki Medyka wicemistrzyniami Polski! Przegrały po karnych

Dopiero rzuty karne wyłoniły mistrza Polski w kategorii juniorek starszych w piłce nożnej kobiet. Medyk Konin wywalczył srebrne medale po porażce z UKS SMS Łódź.

Był to już drugi finał, w którym spotkały się zespoły Medyka Konin i UKS SMS Łódź. Niemal dwa tygodnie temu juniorki młodsze Medyka uległy łodziankom w finale mistrzostw Polski. W rozgrywkach juniorek starszych UKS SMS również był lepszy, ale do wyłonienia mistrza Polski potrzebna była seria rzutów karnych.

W podstawowym czasie gry padł remis 1:1. W 60. minucie prowadzenie UKS SMS dała Paulina Filipczak. Zaledwie trzy minuty później wyrównała Weronika Helińska. W konkursie jedenastek łodzianki triumfowały 4:3. Tym samym Medyk Konin nie obronił wywalczonego rok temu mistrzostwa, ale zdobył srebrne medale i tytuł wicemistrzyń.

Wśród wyróżnionych indywidualnie również znalazła się piłkarka Medyka Konin. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego uznano Annę Zając. Królową strzelczyń została Nikola Karczewska z UKS SMS Łódź, a tytuł najlepszej bramkarki powędrował do Joanny Pastusiak z Olimpii Szczecin.