LM.plSportTrzeci sparing, pierwsza wygrana. Górnik pokonał Victorię

Trzeci sparing, pierwsza wygrana. Górnik pokonał Victorię

Niedoszłego III-ligowca pokonali w trzecim letnim meczu kontrolnym piłkarze Górnika Konin. W sobotę biało-niebiescy wygrali 3:0 z Victorią Września.

Po porażkach 1:3 z Elaną Toruń i 2:3 z Pelikanem Łowicz Górnik zmierzył się na boisku z IV-ligową Victorią Września. W zeszłym sezonie wrześnianie byli bardzo blisko awansu do III ligi po wywalczeniu mistrzostwa IV ligi gr. wielkopolskiej południowej. W barażach ulegli jednak Mieszkowi Gniezno i do wyższej ligi ostatecznie nie awansowali.

W sobotę oba zespoły zagrały ze sobą w Psarach Polskich. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej zdecydowanie lepszy okazał się Górnik Konin. prowadzenie zespołowi Sławomira Suchomskiego dał Sebastian Antas. Dwanaście minut później na 2:0 podwyższył jeden z zawodników testowanych. Wynik meczu ustalił natomiast Jakub Matusiak.

Była to pierwsza wygrana biało-niebieskich w letnim okresie przygotowawczym. Kolejny mecz kontrolny już w najbliższą sobotę. Górnik podejmie wtedy Unię Swarzędz.

Victoria Września - Górnik Konin 0:3 (53' Sebastian Antas, 65' zawodnik testowany, 78' Jakub Matusiak)

Górnik Konin (I połowa): Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Robert Jędras, zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, zawodnik testowany, Dawid Przybyszewski, zawodnik testowany.

Górnik Konin (II połowa): Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski (65' zawodnik testowany), Dawid Śnieg (70' Patryk Szymaniak), Szymon Ćwiek, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski (77' Maciej Rojewski), Jakub Matusiak, zawodnik testowany (70' Piotr Radoszewski), Krystian Sobieraj, Sebastian Antas, zawodnik testowany (65' Dawid Przybyszewski).

źródło: gornikkonin.pl