Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17769) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (12)

Sztab kadry potwierdzony. ,,Woźniak poniósł konsekwencje"

Dodano: 23.07.2018 13:44
Źródło: LM.pl

Tomasz Mazurkiewicz, były trener SKP Słupca i Sokoła Kleczew oraz Andrzej Woźniak, wychowanek Górnika Konin zostali oficjalnie potwierdzeni jako członkowie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Obaj szkoleniowcy byli już wcześniej wymieniani jako potencjalni członkowie sztabu szkoleniowego. W poniedziałek na oficjalnej konferencji prasowej PZPN nowy selekcjoner polskiej reprezentacji potwierdził, że obaj trenerzy będą z nim współpracować. Tomasz Mazurkiewicz obejmie funkcję drugiego szkoleniowca, a Andrzej Woźniak odpowiadać będzie za trening bramkarzy.

Dużo kontrowersji w ostatnich dniach wzbudził właśnie pomysł pracy Andrzeja Woźniaka w polskiej reprezentacji. Wszystko przez przeszłość wychowanka Górnika. W 2008 roku koninianin został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzucono mu korupcję w okresie, gdy był asystentem Dariusza Wdowczyka w Koronie Kielce. Andrzej Woźniak przyznał się do stawianych mu zarzutów i poddał się dobrowolnie karze. Sąd Rejonowy skazał go na dwa i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 30 tys. zł i zakaz pracy w profesjonalnym sporcie przez rok. PZPN nałożył natomiast pięcioletnią dykwalifikację i grzywnę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Korupcyjna przeszłość Andrzeja Woźniaka w kontekście jego pracy w reprezentacji narodowej wzbudziła sprzeciw części dziennikarzy i kibiców. Na te zarzuty w poniedziałek odpowiadali selekcjoner Jerzy Brzęczek i prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Andrzej na pewno jest osobą, która wywołała w ostatnich dniach wiele emocji. Jak każdy człowiek popełnił błąd, ale się przyznał, poniósł konsekwencje i ponosi ciągle, w moim odczuciu nie do końca słusznie - oceniał w poniedziałek Jerzy Brzęczek. - Wierzę w Andrzeja i jego umiejętności, miałem z nim przyjemność pracować w Lechii Gdańsk. Patrząc po tych ostatnich wydarzeniach jestem tym bardziej przekonany, że jego motywacja i jego chęć pracy z bramkarzami daje gwarancję, że jest to osoba bardzo ważna i odpowiednia w moim sztabie.

 - Na początku pewne drobne obawy były. Nigdy nie kryłem się ze sztywnym moralizmem, ale starałem się na życie spojrzeć inaczej - mówił natomiast Zbigniew Boniek. - Woźniak popełnił kilka błędów, za które poniósł konsekwencje, dobrowolnie poddał się karze. Jeżeli ktoś w życiu odbył karę i potem chce wrócić do normalnego życia i swoją postawą to pokazuje, to nie widzę nic przeciw. Ktoś kiedyś powiedział, że czasem jeden nawrócony jest wart więcej, niż stu sprawiedliwych. Mając pewne wątpliwości klepnąłem to i jestem w tej kwestii zgodny z selekcjonerem.

Tomasz Mazurkiewicz i Andrzej Woźniak wraz z całym sztabem rozpoczną pracę z polską reprezentacją już wkrótce. Pierwszy test już 7 września. W ramach Ligi Narodów biało-czerwoni zmierzą się z Włochami.

fot. By Klapi - Praca własna, CC BY 2.5 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2640673  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Andrzej Woźniak - SP nr 8....Pamiętamy
Dodano: 23.07.2018 18:31    Przez: ~fdhrhw

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.