Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18425) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Zmiany w dotacjach dla klubów. Rosną pieniądze dla najlepszych

Dodano: 24.07.2018 13:43
Źródło: LM.pl

Do 80 tys. zł wzrosła jednorazowa dotacja, o którą mogą ubiegać się kluby sportowe od prezydenta Konina. Wcześniej, raz w roku, każdy z klubów w określonych przypadkach mógł otrzymać maksymalnie piętnaście tysięcy złotych.

Przyjęta w 2016 roku uchwała Rady Miasta Konina dawała prezydentowi miasta możliwość przyznawania jednorazowej dotacji dla klubów sportowych. Wynosiła ona maksymalnie piętnaście tysięcy złotych, przyznana mogła być tylko raz w roku każdemu klubowi, a łączna wartość tych dotacji nie mogła przekraczać dziesięciu procent środków przeznaczonych na dotacje w głównym konkursie (co dawało w ostatnich latach maksymalnie 285 tys. zł). 

O takie jednorazowe, pozakonkursowe dotacje ubiegać mogły się tylko niektóre kluby. Zgodnie z uchwałą - w uzasadnionych przypadkach, a w szczególności: awansu do zawodów najwyższej rangi międzynarodowej, awansu do wyższej klasy rozgrywek i zlecenia organizacji imprezy przez związek sportowy w trakcie roku budżetowego. Jednym słowem - najlepsi, którzy wykazują się wynikami sportowymi lub aktywnością organizacyjną.

W zeszłym tygodniu Rada Miasta te zasady lekko zmodyfikowała. Po pierwsze - rozszerzono pulę klubów mogących ubiegać się o dotację również do zespołów biorących ,,udział w najwyższej klasie rozgrywkowej". Przede wszystkim została jednak zwiększona pula pieniędzy przeznaczona na te jednorazowe dotacje.

Teraz, w każdym roku, klub będzie mógł jednorazowo ubiegać się o dotację w wysokości do 80 tys. zł. Cała pula na te dotacje wzrosła natomiast do 25% środków przeznaczonych na dotacje w głównym konkursie. Przy założeniu, że główna pula w tym roku wyniosła 2 850 000 zł, dawałoby to prezydentowi Konina maksymalnie aż 712 500 zł dodatkowych pieniędzy do podziału między kluby. Maksymalnie - bo uchwała nie mówi, że dokładnie tyle środków ma zostać podzielone, jest to jedynie górna granica wysokości środków w dyspozycji prezydenta. 

Wnioski klubów i ich potrzeby i tak będą rozpatrywane indywidualnie, podniesienie tych kwot ma jednak dać większą elastyczność prezydentowi. - Wynika to z potrzeb środowiska sportowego. Sztuczno określona kwota kilkunastu tysięcy w przypadku sportów indywidualnych dawała radę, natomiast w przypadku drużyn piętnaście tysięcy to niewielka kwota - tłumaczy Tomasz Sękowski, kierownik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Koninie. 

Podaje również przykład z życia. - Organizacja np. mistrzostw Polski w boksie to koszt ok. 100 - 120 tys. zł. 15 tys. zł  dotacji to niewielka pomoc ze strony miasta. Teraz ta pomoc może być o wiele większa. Dzięki temu fajne imprezy lub awans do wyższych klas rozgrywkowych mogą dać lepsze możliwości - ocenia Tomasz Sękowski.

Kluby o te dodatkowe pieniądze będą mogły ubiegać się po uprawomocnieniu się uchwały. Na razie Urząd Miasta czeka jeszcze na opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to najwieksi odbiorcy tych dotacji juz zacieraja rece,analizuje juz od kilku lat przydzial srodkow pochodzacych od podatnikow,powiem szczerze ze juz mnie nic nie zdziwi,wolalbym aby ta dodatkowa kwota powedrowala do szkol podstawowych na zaszepienie w dzieciach checi uprawiania sportu(roznych dyscyplin) i mysle ze zajecia pozalekcyjne wnioslyby duzo wiecej do klubow do ktorych mogliby byc wylapywani najzdolniejsi niz zawody raz w roku za 100-120tys.
Dodano: 24.07.2018 14:42    Przez: ~Olo
Weżmie Tylak i Piguła na patyczki.
Dodano: 24.07.2018 18:00    Przez: ~100%
Tylko kolesie....dostają kasę!
Dodano: 24.07.2018 16:01    Przez: ~Kibol
CO TEN PREZIO JESZCZE WYMYSLI PRZED WYBORAMI I LUDZI BEDZIE OMAMIAL WSTYD
Dodano: 24.07.2018 16:17    Przez: ~PIOTR
Kobieca pilka nikogo w polsce nie interesuje,szermierka,szachy niszowe sporty,KSG tylko 3 liga, niema ligowej koszykowki i siatkowki, nawet w 3 lidze fatalnie to wyglada ! Moze dotacja dla Startu jest 2 liga,gdyby awansowali do 1 ligii,to juz jakas tam promocja miasta by byla
Dodano: 24.07.2018 16:44    Przez: ~Sport

KOMENTARZE

No to najwieksi odbiorcy tych dotacji juz zacieraja rece,analizuje juz od kilku lat przydzial srodkow pochodzacych od podatnikow,powiem szczerze ze juz mnie nic nie zdziwi,wolalbym aby ta dodatkowa kwota powedrowala do szkol podstawowych na zaszepienie w dzieciach checi uprawiania sportu(roznych dyscyplin) i mysle ze zajecia pozalekcyjne wnioslyby duzo wiecej do klubow do ktorych mogliby byc wylapywani najzdolniejsi niz zawody raz w roku za 100-120tys.
Dodano: 24.07.2018 14:42    Przez: ~Olo
widzę tu tylko Medyka, szermierzy, kolarzy, sporty walki, szachistów i bokserów. Kurnik Kunin ... ?
Dodano: 24.07.2018 15:39    Przez: ~kur zapiał
Tylko kolesie....dostają kasę!
Dodano: 24.07.2018 16:01    Przez: ~Kibol
CO TEN PREZIO JESZCZE WYMYSLI PRZED WYBORAMI I LUDZI BEDZIE OMAMIAL WSTYD
Dodano: 24.07.2018 16:17    Przez: ~PIOTR
Kobieca pilka nikogo w polsce nie interesuje,szermierka,szachy niszowe sporty,KSG tylko 3 liga, niema ligowej koszykowki i siatkowki, nawet w 3 lidze fatalnie to wyglada ! Moze dotacja dla Startu jest 2 liga,gdyby awansowali do 1 ligii,to juz jakas tam promocja miasta by byla
Dodano: 24.07.2018 16:44    Przez: ~Sport
Weżmie Tylak i Piguła na patyczki.
Dodano: 24.07.2018 18:00    Przez: ~100%
Zgoda oprócz szermierzy,biorą i dostają zbyt dużo,no ale układy robią swoje.
Dodano: 24.07.2018 18:03    Przez: ~tyle
Pisze wyraźnie - dla najlepszych więc o kurniku nie ma tu mowy
Dodano: 24.07.2018 18:10    Przez: ~Medyk
Kur zapisał zajmi się swoją wiocha a nie koninskim sportem h** cię obchodzi Konin!!!!
Dodano: 24.07.2018 19:24    Przez: ~On
No wiocha Kunin,po co te nerwy
Dodano: 24.07.2018 22:18    Przez: ~E
O, to ciekawe, skąd tak wielki wzrost? Czyżby zbliżały się wybory?
Dodano: 24.07.2018 17:01    Przez: ~CKM
To sa Judaszowe srebrniki nie dajcie sie nabrac KOMUCHY WON OD WLADZY
Dodano: 24.07.2018 18:59    Przez: ~PIOTR
PO pierwsze zawsze PiS🏆 gora bedzie
Dodano: 24.07.2018 20:07    Przez: ~Czopek
Ale ty jestes denny !!!!@ .... ?,??,,??
Dodano: 25.07.2018 01:13    Przez: ~stary
CO TY p***rOLISZ? JAREK CIĘ W DUPSKO POPYCHAŁ BO MU SIĘ KOCUREK ZNUDZIŁ?
Dodano: 25.07.2018 08:19    Przez: ~....
oranje rodzice płaca co miesiąc 99 zł, kupują stroje do treningu , dresy itd...Płać Płać rodzicu płać
Dodano: 25.07.2018 08:56    Przez: ~rodzic
Jak Ci nie pasuje to idź do reissa tam zapłacisz za wszystko. Nawet dziecko nie dostanie stroju meczowego. Za wszystkie dojazdy trzeba zapłacić albo samemu dojechać. Za nadruk na koszulce za którą płacisz i tak musisz dopłacić Piotrusiowi uwaga 25 zł za cyferkę.
Dodano: 25.07.2018 23:05    Przez: ~Rys
W górniku też trzeba kupić strój. Dzisiaj kupiłam w sportowym na wojska polskiego za ponad 100 i dres za 150. Szkoda że klub nie zakupił A też płacę za treningi
Dodano: 25.07.2018 23:29    Przez: ~Matka
Jak to pieniądze na sport zostały już przydzielone, a tu nagle znalazły się dodatkowe jeżeli dobrze zrozumiałem ,tłumaczę to zapewne idącymi wyborami .System przydziału pieniędzy należy diametralnie zmienić .Dość martwych dusz w klubach -sztucznej podawanie ilości zawodników, sztucznych planów budżetowych w klubach. W dzisiejszym sporcie pieniądze robią wynik to każdy wie ale podział musi być sprawiedliwy . tzw punkty zdobyte w sportach olimpijskich to wielka fikcja .Musi być zasada taka, najpierw wynik potem pieniądze. Należy rozważyć tzw "bon edukacyjny"rozwiązuje to problem z zajęciami np. sportowymi młody człowiek przeznacza swoje przydzielone pieniądze na zajęcia dodatkowe np. kwota 500 zł na rok szkolny -dawne SKS, szkółki sportowe ,inne Kadra trenerska dodatkowo opłacana z systemu oświaty dodatkowo płatne godziny -wsparcie Nie należy zapominać o sportach niszowych (O nieolimpijskich , małych klubach).Proszę skończyć z nepotyzme ...
Dodano: 25.07.2018 10:07    Przez: ~Karol k
Ooojjjj chyba się nie załapales na dotacje
Dodano: 25.07.2018 13:22    Przez: ~Orange cola fanta
Zbliżają się wybory i teraz kombinują. Nie dajcie się nabrać
Dodano: 25.07.2018 10:14    Przez: ~Ona
Macie rację - tylko MEDYK !!!
Dodano: 25.07.2018 10:20    Przez: ~traktorzysta z Kunina
Medykowi się należą pieniądze od miasta za rozsławianie go!
Dodano: 27.07.2018 09:40    Przez: ~Kuniniok
Konin to to miasteczko koło LICHENIA? Oczywiście!
Dodano: 27.07.2018 09:41    Przez: ~krajan