LM.plSportKoninianin pokonał 110 km w górach i był ósmy na mecie biegu

Koninianin pokonał 110 km w górach i był ósmy na mecie biegu

Marcin Szczepaniak, biegacz z Konina, pokonał 110-kilometrową trasę na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. W klasyfikacji generalnej koninianin zajął ósme miejsce na blisko 300 startujących zawodników!

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich rozgrywanych było kilka biegów. Marcin Szczepaniak startował na jednej z najdłuższych tras - biegnącej od Kudowy-Zdrój przez Bardo do Lądka-Zdrój i liczącej aż 110 km. Jakby tego było mało, koninianin musiał mierzyć się nie tylko z samym dystansem, ale również przewyższeniami przekraczającymi 3500 m (i w górę, i w dół). Po drodze biegacze zdobywali najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.).

Marcin Szczepaniak znalazł się w gronie blisko 300 zawodników, którzy to wyzwanie podjęli. I był jednym z tych, którzy poradzili sobie z nim najlepiej. Trasę koninianin pokonał w czasie blisko trzynastu godzin (12:50:53,15). Dało mu to w klasyfikacji generalnej ósme miejsce, w klasyfikacji mężczyzn do 30 lat - siódme miejsce, a w klasyfikacji Wielkopolan - pierwsze miejsce.

Nie był to już pierwszy tego typu bieg, w którym uczestniczył Marcin Szczepaniak. W tym roku koninianin startował już w Supermaratonie Gór Stołowych i Zimowym Runmageddonie Rekrut w Warszawie, a w połowie lipca zwyciężył w rozgrywanym we Wrześni w biegu Obudź w Sobie Dzika.

Marcin Szczepaniak nie był jedynym koninianinem, który wystartował w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. Na tym samym dystansie 110 km 60. miejsce wywalczył Patryk Walczak (15:45:35,70). W Biegu 7 Szczytów na dystansie aż 240 km wziął natomiast udział Zbigniew Zaroda, ale nie udało mu się ukończyć biegu.