LM.plSportŚwitalski i Paczyński jednak zostaną? Sokół wygrał z Unią Janikowo

Świtalski i Paczyński jednak zostaną? Sokół wygrał z Unią Janikowo

3:1 zwyciężył Sokół Kleczew w piątkowym sparingu z Unią Janikowo. W meczu zaprezentowały się dwie różne jedenastki, a w nich - kilku zawodników znanych z gry w Sokole, którzy z kleczewskim klubem mieli się już pożegnać.

Niespodzianki w kadrze Sokoła pojawiły się w pierwszej połowie. Między słupkami kleczewskiego zespołu stanął Hubert Świtalski, a na prawym skrzydle biegał Jan Paczyński. W drugiej połowie na murawie pojawił się kolejny z nowych-starych zawodników - Arkadiusz Widelski. Wszyscy trzej nie trenowali od początku z Sokołem i mieli jesienią występować już w innych barwach. Czy ostatecznie zostaną w Kleczewie? Tego nie wiadomo, wszystko jeszcze będzie się rozstrzygać.

Oprócz tego w pierwszej połowie zagrał przymierzany do Sokoła Norbert Grzelak oraz powracający po przerwie Sebastian Śmiałek (obaj trenują w Kleczewie od początku przygotowań). Na drugą połowę wyszła już inna jedenastka z pozyskanym latem Dawidem Kołodziejczakiem oraz czterema testowanymi zawodnikami, w tym Wiktorem Kacprzakiem z Victorii Września.

Sokół bardzo szybko objął prowadzenie nad IV-ligową Unią Janikowo. W dwunastej minucie z dystansu przymierzył Tomasz Kowalczuk, pokonując bramkarza rywali. I była to jedyna bramka w pierwszej połowie, kleczewianie bowiem oddali inicjatywę rywalom i czyhali na kontrataki. Blisko bramki był jeszcze Jakub Dębowski, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz Unii.

Po zmianie stron goście zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe, ale dobrze między słupkami spisywał się Dawid Kołodziejczak. Po drugiej stronie swoje szanse mieli Wiktor Kacprzak i Marcel Koziorowski, ale na posterunku stał również golkiper Unii. W końcu w 69. minucie mocne piłka po mocnym uderzeniu z prawej strony pola karnego w wykonaniu Kacprzaka przełamała ręce golkipera i wpadła do siatki Unii.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego unici złapali kontakt. Sokół nie dał jednak wydrzeć sobie wygranej i w 84. minucie również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Mateusz Majewski. Kleczewianie wygrali 3:1.

Kolejny, ostatni już mecz kontrolny Sokoła za tydzień. Kleczewianie zmierzą się z Pelikanem Łowicz.

Sokół Kleczew - Unia Janikowo 3:1 (12' Tomasz Kowalczuk, 69' Wiktor Kacprzak, 84' Mateusz Majewski - 80' Hubert Oblizajek)

Sokół Kleczew (I połowa): Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mateusz Majewski, Mikołaj Pingot, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Śmiałek, Jan Paczyński, Norbert Grzelak, Jakub Dębowski, Jakub Antosik.

Sokół Kleczew (II połowa): Dawid Kołodziejczak - zawodnik testowany, Mateusz Majewski, Sebastian Śmiałek, zawodnik testowany, Arkadiusz Widelski, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, zawodnik testowany, Jakub Groszkowski, Wiktor Kacprzak.