Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22206) SPORT FORUM FIRMY (5220) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. S ... (0)Sadlno. Ruszył Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- ... (10)

Ogromny pech Górnika Konin, remis był na wyciągnięcie ręki!

Dodano: 10.08.2018 20:25
Źródło: LM.pl

Porażką 0:1 zainaugurowali nowy sezon w III lidze piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy o mały włos zremisowaliby z zeszłorocznym wicemistrzem - Świtem Skolwin.

W pierwszym spotkaniu w nowym sezonie koninian czekał jeden z najdłuższych wyjazdów w tym roku i jeden z najcięższych meczów - starcie z wicemistrzem ubiegłego sezonu Świtem Skolwin. Każdy punkt wywalczony w Szczecinie piłkarze Górnika wzięliby z pocałowaniem ręki.

Trener Sławomir Suchomski postawił w piątek na sprawdzonych zawodników. Największym zaskoczeniem była obsada bramki - między słupkami stanął bowiem Mateusz Koliński. W wyjściowym składzie nie znalazło się natomiast miejsce ani dla Łukasza Derbicha, ani dla Jeremiasza Greli. Na szpicy ustawiony został Dawid Przybyszewski, a w środku pola trójkąt Adamczewski - Jaworski - Antas. 

Żelazny skład rundy wiosennej zeszłego sezonu grał tak samo, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Koninianie mądrze się bronili i nie dopuszali rywali we własne pole karne. Świt największe zamieszanie siał po stałych fragmentach gry. Ale z przodu, podobnie jak wiosną, niewiele się działo - w pierwszej połowie jedyne zagrożenie stworzył Dawid Śnieg, uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Celem Górnika było jednak przede wszystkim zabezpieczenie tyłów i niemal do samego końca udawało się to perfekcyjnie. Niemal, bo w 88. minucie goście popełnili błąd we własnym polu karnym. Świt, znany w zeszłym sezonie z bardzo częstego otrzymywania od arbitrów rzutów karnych, jedenastkę wykorzystał i wygrał cały mecz 1:0.

Porażka w Szczecinie biało-niebieskich musiała zaboleć, bo do remisu zabrakło naprawdę niewiele. Na pierwsze punkty Górnik będzie musiał poczekać co najmniej do przyszłej środy. Wtedy koninianie rozegrają pierwszy mecz na własnym terenie podejmując Wdę Świecie.

Świt Skolwin - Górnik Konin 1:0

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Aleks Sieradzki (75' Krystian Sobieraj), Piotr Radoszewski, Sebastian Antas, Dawid Przybyszewski.  



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Świt Skolwin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

to nie pech.. to tradycja
Dodano: 10.08.2018 20:39    Przez: ~mn
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...pokonanym 😂
Dodano: 10.08.2018 21:14    Przez: ~Kibic hahaha
Głupi jest ten, kto oczekuje cudów po tej drużynie. Nie ma kasy w klubie na rozpustę. Nie było za czasów Aluminium po odrodzeniu, nie było za Bajerskiego i nie ma za Michalskiego. Duże firmy nie chcą nic dawać, małe firmy nie są w stanie wesprzeć klubu w takich ilościach jakie są nam potrzebne. Region upada, w urzędzie kolesiostwo, klubów i zrzeszeń sportowych w Koninie tyle co w miastach wielkości Poznania czy Szczecina... Jak tu ma być dobrze? Gramy młodzikami i cud, że jesteśmy w stanie w ogóle na poziomie obecnej III ligi się utrzymać.
Dodano: 11.08.2018 09:25    Przez: ~Lm

KOMENTARZE

to nie pech.. to tradycja
Dodano: 10.08.2018 20:39    Przez: ~mn
Moim zdaniem powinien być walkower w 3 lidze musi być 3 młodzieżowców na boisku a u nas było tylko 2
Dodano: 10.08.2018 21:20    Przez: ~Kuba
trener zapowiadał że na każdej pozycji będzie rywalizacja ,a tu prosze pewni zawodnicy są nie do ruszenia .Słaby Przybyszewski.Radoszewski promowany nie wiem czemu ,jest cienki barszcz .jagielonia od razu się na nim poznała.Jednym słowem w tym klubie umiejętności piłkarskie są na dalszym planie. Ambitni zawodnicy tacy jak Majer ,Matusiak ,rojewski ,Karbowy, grzeją ławę lub wchodzą na 10 - 15 minut.
Dodano: 11.08.2018 13:05    Przez: ~kuba
Buhahahaha :)
Dodano: 10.08.2018 20:42    Przez: ~Pn
Powtórka z rozrywki! Przygotujcie się na wzloty i upadki! Z nastawieniem na te drugie 😁
Dodano: 10.08.2018 20:48    Przez: ~Tradycja
Tradycja p***rolisz głupoty nie byłeś na meczu to niegadaj. Górnik zagrał solidne zawody i grał z skolwinem jak równy z równym. Jeśli będzie grał tak jak dziś jestem pewny że jest w stanie grać w środku tabeli. Byłem widziałem.
Dodano: 10.08.2018 21:04    Przez: ~Szczera prawda
A co to jest skolwin? Gdzie to leży? Ilu ma mieszkańc9w?
Dodano: 11.08.2018 08:31    Przez: ~Kuniniok
Drogi redaktorze czemu nie grał Derbi to się dowiedziec i wtedy napisz a nie dajesz do zrozumienia że się nie załapał do składu. Nic tylko ostatnio dajesz artykuły do dziwnych komentarz na temat Górnika.
Dodano: 10.08.2018 21:08    Przez: ~Kibic....
Kibic niezłomny, może napisz to po polsku, to zrozumiemy co chciałeś przekazać. Bo bełkot straszny zostawiłeś :(
Dodano: 11.08.2018 09:44    Przez: ~Kibic
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...pokonanym 😂
Dodano: 10.08.2018 21:14    Przez: ~Kibic hahaha
jutro z sokola sie posmiejemy
Dodano: 10.08.2018 21:27    Przez: ~KSG
KSG to nie nowość. Juz wszystkich obrobiliscie i wyśmialiście 😂😂😂😂
Dodano: 11.08.2018 08:21    Przez: ~do KSG
Ty KSG to jakiś debil wyklęty jesteś co ??? Czyste buractwo, że taki tuman na młyn przychodzi... Stoisz po szyję w szambie i jeszcze z uśmiechem przysiady robisz !!!
Dodano: 11.08.2018 09:30    Przez: ~Amelinium
Pograli jak równy z równym, w środę trzeba ograć u siebie WDĘ i tylko to teraz się liczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 10.08.2018 22:04    Przez: ~metsztal
No szkoda SZKODA!!!!
Dodano: 10.08.2018 22:29    Przez: ~:((((
pognicprezesów beda efekty
Dodano: 10.08.2018 23:42    Przez: ~znam
sam z siebie się śmiej. Znowu klapa!
Dodano: 11.08.2018 07:34    Przez: ~Napoleon z żoliborza
Pierwsze koty za płoty, trza złapać punkty 15.08 u siebie.
Dodano: 11.08.2018 08:22    Przez: ~lenny
pod warunkiem że będą grać napastnicy przecież Przyby...się nie sprawdził w poprzedniej rundzie natomiast trener domagał się napastnika i dostał to posadził go na ławce ,a drugiego zostawił w domu ( trener-menadżer Przyb...) byłem i widziałem jak 10 m trafia w boczną siatkę tylko to i nic po zatem..