LM.plSportBeniaminek ugrał tylko jedną bramkę. Dwa gole Kopińskiej

Beniaminek ugrał tylko jedną bramkę. Dwa gole Kopińskiej

1:3 uległ GKS Katowice Medykowi Konin w pierwszym spotkaniu Ekstraligi w Koninie w tym sezonie. Dwa gole dla medyczek zanotowała Dominika Kopińska.

GKS Katowice to tegoroczny beniaminek Ekstraligi i pierwszy zespół, którego Medyk podejmował na własnym terenie w tym sezonie. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się świetnie dla koninianek, już w czwartej minucie bowiem drużyna Romana Jaszczaka objęła prowadzenie. Medyczki odzyskały piłkę na połowie rywalek, a następnie akcję prawą stroną przeprowadziła Gabija Gedgaudaite. Będąc już w polu karnym Litwinka odegrała do Dominiki Kopińskiej, a ta bez większego zastanowienia umieściła piłkę pod poprzeczką bramki GKS.

Niespodziewanie jednak w piętnastej minucie katowiczanki wyrównały. Na uderzenie z dystansu zdecydowała się Andżelika Łąckiewicz, piłka po jej strzale uderzyła jeszcze w słupek bramki Moniki Sowalskiej, a następnie wpadła do siatki.

Koninianki na taki obrót sytuacji zareagowały jednak bardzo dobrze. W 39. minucie akcję środkiem pociągnęła Nikol Kaletka, by następnie odegrać prostopadle do Kopińskiej. Ta oddała jeszcze piłkę wbiegającej w pole karne Kaletce i po strzale Nikol Medyk znów objął prowadzenie.

Ta niepewna, jednobramkowa przewaga utrzymywała się aż do 88. minuty. W końcówce spotkania koninianki przypieczętowały swoją wygraną trzecim golem. Z prawego skrzydła dograła Anna Gawrońska, a celnie uderzyła Dominika Kopińska, ustalając wynik starcia na 3:1.

Druga wygrana dała Medykowi awans na trzecie miejsce w tabeli. Razem z Czarnymi Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych koninianki mają na koncie po sześć punktów (Górnik Łęczna z powodu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń nie rozegrał jeszcze żadnego meczu). Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. W Poznaniu, w derbach Wielkopolski, Medyk zmierzy się z tamtejszą Polonią.

Medyk Konin - GKS Katowice 3:1 (4', 88' Dominika Kopińska, 39' Nikol Kaletka - 15' Andżelika Łąckiewicz)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Haley Lukas, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Gabija Gedgaudaite, Dominika Kopińska.