LM.plSportLiga międzyokręgowa. Mocne bęcki na start, tylko Tur z punktem

Liga międzyokręgowa. Mocne bęcki na start, tylko Tur z punktem

Cztery porażki i jeden remis to dorobek zespołów z okręgu konińskiego po pierwszej kolejce ligi międzyokręgowej. Jedynie Tur 1921 Turek zakończył weekend z jakimkolwiek punktem.

Inaugurująca nowy poziom rozgrywek w Wielkopolsce kolejka w grupie kalisko-konińskiej przybrała formę meczu pomiędzy tymi dwoma okręgami. Tak się bowiem złożyło, że w pierwszej kolejce wszystkie zespoły z okręgu konińskiego mierzyły się z niemal wszystkimi zespołami z okręgu kaliskiego (wyjątkiem było dwa wewnątrzkaliskie spotkania: Orła Mroczeń ze Stalą Pleszew i Zielonych Koźminek z Piastem Czekanów). Reprezentanci naszego regionu z tego starcia wyszli mocno poobijani.

Jedyną drużyną, która zanotowała punkty był Tur 1921 Turek, który zremisował 1:1 z Raszkowianką Raszków. Co więcej - turkowianie byli bliscy wygranej. Od 24. minuty prowadzili bowiem w Raszkowie 1:0 po bramce Beniamina Trzepacza. W doliczonym czasie gry na 1:1 trafił jednak Patryk Adamski i ostatecznie Tur 1921 wywiózł z Raszkowa tylko jeden punkt.

Wszystkie pozostałe drużyny z okręgu konińskiego grające w weekend swoje mecze przegrały. Polonus Kazimierz Biskupi uległ 1:2 Piastowi Kobylin. Już w szóstej minucie prowadzenie gospodarzom dał Patryk Kamiński, a jeszcze przed przerwą podwyższył Mirosław Kaźmierczak. Polonusa stać było jedynie na honorowego gola w końcówce meczu, którego strzelił Mateusz Czajka.

Ze spadkowiczem z IV ligi - Victorią Ostrzeszów - mierzyła się w niedzielę Tulisia Tuliszków. Goście okazali się znacznie lepsi i wygrali 3:1, choć do przerwy prowadzili tylko jedną bramką autorstwa Roberta Skrobacza. Zaraz po zmianie stron podwyższył Maciej Stawiński, Tulisia odpowiedziała trafieniem Jarosława Gorgolewskiego, a wynik meczu ustalił Remigiusz Pastucha.

Dokładnie takim samym wynikiem zakończyło się starcie GKS Sompolno z kolejnym ze spadkowiczów - Odolanovią Odolanów. Już w pierwszej minucie prowadzenie gościom dał Kamil Czołnik, a w dwudziestej z rzutu karnego podwyższył Daniel Bąk. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Mirosław Szczebelski. Pięć minut przed końcem spotkania zwycięstwo Odolanovii przypieczętował jednak Mikołaj Marciniak.

Najbliżej punktów spośród przegranych zespołów były Wilki Wilczyn. Do 78. minuty drużynie z powiatu konińskiego udawało się bowiem remisować u siebie z Astrą Krotoszyn. Decydującą bramkę strzelił jednak zawodnik gości Łukasz Budziak i Wilki przegrały 0:1.

Na 22 sierpnia przełożony został natomiast mecz SKP Słupca z Białym Orłem Koźmin Wlkp.
Najwyżej w tabeli, siódme miejsce, zajmuje obecnie Tur 1921 Turek, mający na koncie jeden punkt. Na dziewiątym miejscu, bez punktów, plasuje się SKP Słupca, a następnie kolejne pozycje: Polonus Kazimierz Biskupi, Wilki Wilczyn, Tulisia Tuliszków i GKS Sompolno.

Druga kolejka ligi międzyokręgowej już w środę. SKP Słupca zagra na wyjeździe ze Stalą Pleszew, Tur 1921 Turek zmierzy się w Krotoszynie z tamtejszą Astrą, Wilki Wilczyn pojadą do Odolanowa na mecz z Odolanovią, GKS Sompolno zagra na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów, a Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Tulisię Tuliszków.

Raszkowianka Raszków - Tur 1921 Turek 1:1 (90'+ Patryk Adamski - 24' Beniamin Trzepacz)

Piast Kobylin - Polonus Kazimierz Biskupi 2:1 (6' Patryk Kamiński, 41' Mirosław Kaźmierczak - 90' Mateusz Czajka)

Tulisia Tuliszków - Victoria Ostrzeszów 1:3 (78' Jarosław Gorgolewski - 16' Robert Skrobacz, 46' Maciej Stawiński, 80' Remigiusz Pastucha)

GKS Sompolno - Odolanovia Odolanów 1:3 (37' Mirosław Szczebelski - 1' Kamil Czołnik, 20' Daniel Bąk, 85' Mikołaj Marciniak)

Wilki Wilczyn - Astra Krotoszyn 0:1 (78' Łukasz Budziak).