Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSport5 rzeczy, których nie należy robić z wyciągarką samochodową

5 rzeczy, których nie należy robić z wyciągarką samochodową

Materiał promocyjny

Dodano:
5 rzeczy, których nie należy robić z wyciągarką samochodową

Wyciągarka samochodowa to niezbędny towarzysz każdego pojazdu terenowego. Co ciekawe, urządzenie to budzi tyle samo zachwytów, co zastrzeżeń. Wielu przeciwników twierdzi, iż to jej wykorzystanie skutecznie obniża wytrzymałość samochodu. Skąd to przekonanie? Zakładamy, iż przeciwnicy po prostu źle z niej korzystają! Postanowiliśmy więc przygotować top 5 rzeczy, których z wyciągarką samochodową nie należy robić.

Brak zabezpieczenia liny

Wiele osób o tym zapomina, aczkolwiek na samą linę wyciągarki należy położyć tzw. amortyzator liny. Co zrobić w przypadku, gdy go nie mamy? Istnieje również na to sposób! Wystarczy na linie położyć np. kurtkę, duży, ciężki koc, a nawet dywanik z pojazdu. Zastanawiasz się, dlaczego należy zadbać o jej zabezpieczenie? Otóż dzięki temu, w przypadku zerwania się liny, ciężkie materiały stłumią wyzwoloną energię.

Samodzielne rozwijanie liny

Należy zapamiętać! Do rozwijania liny z bębna nie wykorzystujemy rąk. W przypadku, gdy wyciągarka nagle szarpnie, ta może połamać nam ręce. W związku z tym tu na plan pierwszy wysuwa się specjalny hak lub też smycz. Te następnie zaczepiamy o hak wyciągarki. Co więcej, podczas rozwijania liny, sprzęt powinien być odłączony od zasilania. Dlaczego? Wyciągarki samochodowe lubią nietypowe wyzwania, szczególnie te ekstremalnie błotne. Nic więc dziwnego, że warunki te mogą sprzyjać niebezpiecznym spięciom. Zobacz również Nietypowe wyzwania? Wyciągarka samochodowa pomoże!

Bliskie spotkania z napiętą liną

Podczas pracy, a nawet napiętej liny zwróć uwagę na pobliskie otoczenie wyciągarki. Ważne, aby w jej najbliższym sąsiedztwie nikt się nie znajdował. Zabronione są również bliskie spotkania z wyciągarką np. przechodzenie nad aktualnie pracującą liną.

Korzystanie z niekompletnego/zepsutego sprzętu

To oczywiste, iż odmawiamy pracy z uszkodzoną wyciągarką. Niemniej jednak, niektórzy za wszelką cenę chcą z niej skorzystać. Uczulamy więc, iż rezygnujemy ze sprzętu w przypadku, gdy śruby przeznaczone do montażu zagubiły się lub nie mamy odpowiednich narzędzi do ich odpowiedniego zamocowania, kabel od akumulatora jest uszkodzony lub też zamontowany w pośpiechu czy też hamulec nie wykazuje chęci do działania.

Korzystanie z uszkodzonej liny

I w tym przypadku mówimy nie. Jeśli lina jest uszkodzona tzn. wytarta, zardzewiała lub też postrzępiona, grzecznie odmawiamy bliskiego spotkania z wyciągarką! W tym miejscu warto zakupić nową linę. Bezpieczeństwo to podstawa, a uszkodzona linia to jak los na loterii, aczkolwiek w negatywnym wydaniu. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy zepsuta lina może wystrzelić, a tym samym stworzyć zagrożenie dla nas i pobliskiego otoczenia.

Odpowiednie korzystanie z tego typu sprzętu to klucz do sukcesu. Trwałość samochodu gwarantowana, jeśli wybierzesz wyciągarki – dragonwinch.com!

5 rzeczy, których nie należy robić z wyciągarką samochodową
Czytaj więcej na temat:off-road, turystyka, motoryzacja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole