Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportEkstraliga. Rewanż Medyka Konin, Czarni Sosnowiec rozbici

Ekstraliga. Rewanż Medyka Konin, Czarni Sosnowiec rozbici

Aż pięć bramek wbiły Czarnym Sosnowiec zawodniczki Medyka Konin, rewanżując się tym samym za przegrane w zeszłym sezonie wicemistrzostwo Polski. Po dwa gole w sobotę zanotowały Dominika Kopińska i Nikol Kaletka.

Już podczas letniego okresu przygotowawczego trener Roman Jaszczak nie ukrywał, że w początkowej fazie sezonu to właśnie na mecz z Czarnymi Sosnowiec będzie szykował formę swojej drużyny. Nic dziwnego - sosnowiczanki to jedne z kandydatek do tytułu mistrzowskiego, ale i zespół, z którym w zeszłym sezonie medyczki rywalizowały do końca o wicemistrzostwo kraju. I tę rywalizację koninianki przegrały, co było drugim ciosem po utraconym mistrzostwie na rzecz Górnika Łęczna.

Sobotni rewanż był niezwykle udany, medyczki nie tylko wygrały, ale i wbiły rywalkom aż pięć goli. Strzelanie rozpoczęła Dominika Kopińska, która wykorzystała fatalny błąd jednej z obrończyń Czarnych i pewnym strzałem dała prowadzenie Medykowi. W 23. minucie podwyższyła Nikol Kaletka, uderzając po ziemi ze skraju pola karnego. Do przerwy koninianki prowadziły 2:0.

Po zmianie stron medyczki kontynuowały strzelanie. W 60. minucie pojedynek po lewej stronie boiska wygrała Natalia Chudzik, a piłkę dograną w pole karne dobiła Natalia Chudzik. Zaledwie siedem minut później rzut karny wywalczyła Dominika Kopińska, a jedenastkę w efektowny sposób, obijając słupek bramki Czarnych, wykorzystała Natalia Chudzik.

W 76. minucie Medyk dopełnił dzieła zniszczenia. Po próbie lobu Anny Gawrońskiej piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie z całej mocy huknęła ją Dominika Kopińska, ustalając wynik spotkania na 5:0.

Dzięki wygranej Medyk Konin utrzymał pozycję lidera Ekstraligi z dorobkiem dwunastu punktów. Taki sam dorobek ma AZS PWSZ Wałbrzych. Kolejny mecz - dopiero w drugi weekend września z powodu przerwy na mecze reprezentacyjne.

Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 5:0 (9', 76' Dominika Kopińska, 23', 60' Nikol Kaletka, 67' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata (84' Alona Kowtun), Nicole Zając, Natalia Pakulska, Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik (74' Klaudia Łasicka), Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka (64' Anna Gawrońska), Dominika Kopińska.

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska, Paulina Zawiślak (13' Marta Cichosz), Patricia Fischerova, Patricia Hmirova, Andrea Horvathova (78' Karolina Wieczorek), Patrycja Matla, Joanna Operskalska, Julia Wycisk.