Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportMateusz Sztrauch brązowym medalistą mistrzostw Europy!

Mateusz Sztrauch brązowym medalistą mistrzostw Europy!

Wielki sukces konińskiego kolarza. Mateusz Sztrauch, zawodnik KLTC Konin, wywalczył brązowy medal w sprincie drużynowym na mistrzostwach Europy w Aigle (Szwajcaria).

Reprezentacja Polski z Mateuszem Sztrauchem w składzie w kwalifikacjach w sprincie drużynowym wywalczyła drugie miejsce. W pierwszej, półfinałowej rundzie biało-czerwoni ulegli późniejszym mistrzom z Rosji, przegrywając awans do finału o 00,694 sek. W walce o brąz Polacy wygrali z Czechami, pokonując dystans trzech okrążeń w czasie 37,122 sek. Czwarci Czesi byli wolniejsi zaledwie o 00,043 sek.! Co ciekawe, walczący o złoto z Rosjanami Francuzi pokonali dystans... wolniej od trzecich Polaków. Zespół Trójkolorowych zanotował 37,334 sek.

Brązowy medal Mateusza Sztraucha to największy sukces młodego kolarza w jego karierze sportowej. Sukces tym większy, że odniesiony w pierwszym roku rywalizacji w kategorii juniorów w wykonaniu koninianina.

Kolarz KLTC Konin rywalizował w Szwajcarii również indywidualnie. W 1/8 finału w sprincie pokonał Niemca Juliena Jagera, ale w ćwierćfinale przegrał z kolegą z drużyny - Cezarym Łączkowskim - zajmując ostatecznie ósme miejsce na dwudziestu zawodników. W keirinie w fazie grupowej Sztrauch był pierwszy i drugi. W finałowym wyścigu zajął natomiast czwarte miejsce (również na dwudziestu zawodników).

Sukces Mateusza Sztraucha to kontynuacja osiągnięć Marcina Czyszczewskiego, który w minionych latach wielokrotnie stawał na podium mistrzost Europy i mistrzostw świata.