Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportRower elektryczny czy hulajnoga?

Rower elektryczny czy hulajnoga?

Materiał promocyjny

Dodano:
Rower elektryczny czy hulajnoga?
Rower elektryczny czy hulajnoga?

Wraz wzrostem popularności pojazdów elektrycznych na przestrzeni ostatnich miesięcy zmienił się sposób poruszania po mieście. Szczególnie w okresie letnim popularne stały się rowery oraz hulajnogi elektryczne. Pojazdy te praktycznie całkowicie zastąpiły komunikację miejską. Pomijając kwestię praktyczności, mobilności, wygody oraz ceny zostaje nam jedna ważna kwestia zdrowie.

Czy pojazdy elektryczne rozleniwiają?
Wbrew powszechnej opinii pojazdy elektryczne wcale nie rozleniwiają. Wręcz przeciwnie może się to zdawać irracjonalne jednak fakty mówią same za siebie. Takie pojazdy powodują u użytkowników zwiększenie aktywności fizycznej.

Osoby posiadające rower elektryczny używają go znacznie częściej niż standardową wersję tego pojazdu. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu pojazdy te na krótszych odcinkach często zastępują samochód czy komunikację miejską. Jesteśmy bardziej skłonni do korzystania z tych urządzeń na co dzień. - stwierdza lek. Marcin Wójcik

Mimo wszystko myślimy, że silnik jest w stanie nam pomóc. Przez co pokonujemy większe dystanse. Podświadomie zaspokojeni wybieramy pojazdy elektryczne do codziennego poruszania się. Zaczynamy uważać je za szybszą, łatwiejszą i przyjemniejszą alternatywę dla samochodu czy autobusu. Dzięki elektrycznej hulajnodze czy elektrycznemu rowerowi spędzamy więcej czasu na powietrzu. Wydawać by się mogło, że zwiększamy dzienną aktywność fizyczną. Tylko czy, aby na pewno to wszystko nie odbija się na naszym zdrowiu?

Pojazdy elektryczne a nasze zdrowie:

  • Jazda na rowerze pomaga zachować piękną sylwetkę. Podczas jazdy motywowane są mięśnie do pracy przez co korzystają z zapasów energii. Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie brzucha, klatki piersiowej, rąk i nóg. Pomaga również w zachowaniu odpowiedniej pozycji kręgosłupa przez wzmocnienie mięśni pleców. Te wszystkie korzyści są wyliczane w oparci o użytkowników rowerów nieelektrycznych. Dlatego ich benefity są znacznie mniejsze. Podczas jazdy rowerem elektrycznym pod górę nie nadwyrężamy stawów oraz nie męczymy się w tak dużym stopniu. Dlatego jesteśmy w stanie przejechać większy dystans. Przez co zmniejszamy nagromadzone w naszym organizmie zapasy energii oraz powodujemy znaczne zwiększenie wydzielania endorfin. Które pozytywnie wpływających na nasze samopoczucie.
  • Jazda na hulajnodze wzmacnia mięśnie dolnych partii ciała oraz mięśnie szyi, ramion i klatki piersiowej. Dzięki temu, że hulajnoga zabiera o 30% energii więcej niż jazda na rowerze. Powoduje to szybszą wymianę gazową przez co pojemność naszych płuc znacznie się zwiększa. Ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Zwiększenie pojemności płuc powoduje lepsze dotlenienie organizmu przez co ogranicza to uczucie senności i zmęczenia podczas dnia. Ważne jest, aby regularnie zmieniać nogę podczas jazdy hulajnogą. Zapobiegnie to nierównomiernemu wyćwiczeniu mięśni oraz pozwoli na równomierne obciążenie stawów. Przez co ograniczymy zbyteczne obciążenie stawów, zapobiegniemy nadwyrężeniu mięśni lędźwiowych bądź naderwaniu ścięgien.

Więcej informacji znajdziesz na Droga Zdrowia.

Czytaj więcej na temat:rower, hulajnoga, sport, zdrowie, transport
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole