LM.plSportBronili się tylko w pierwszej połowie. Olimpia przegrała we Wrześni

Bronili się tylko w pierwszej połowie. Olimpia przegrała we Wrześni

Przełamania nie ma. Olimpia Koło przegrała we Wrześni z tamtejszą Victorią 0:3 i wciąż pozostaje na dnie tabeli IV ligi.

W środowej kolejce IV ligi piłkarze Olimpii Koło mierzyli się na wyjeździe z Victorią Września. Mistrz grupy południowej z zeszłego sezonu obecne rozgrywki zaczął raczej przeciętnie - od trzech remisów i dwóch porażek. Tę kiepską serię wrześnianie przełamali w środę, pokonując Olimpię Koło 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od nieoczekiwanej przewagi kolan, którzy w pierwszym kwadransie zdominowali rywali i stworzyli sobie podbramkowe sytuacje. Później przewagę zdobyli sobie piłkarze Victorii, a Olimpia rozpaczliwie, ale skutecznie, zdołała się wybronić - dwukrotnie goście wybijali piłkę z linii bramkowej, a po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek bramki Olimpii.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, ale już po zmianie stron Victoria zdołała przełamać ten impas. W 53. minucie z rzutu wolnego trafił Jacek Kopaniarz, dając prowadzenie gospodarzom. Piętnaście minut później było 2:0, skutecznie na bramkę uderzał Piotr Sarbinowski. Chwilę później Olimpia mogła wyrównać, ale goście nie wykorzystali sytuacji sam na sam. Wrześnianie dobili natomiast rywali, w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Jakub Kwaśny.

Sytuacja Olimpii w IV lidze po środowym meczu nie uległa większym zmianom. Kolanie wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Strata kolan do dziewiętnastej pozycji wzrosła jednak do dwóch oczek, w szóstej kolejce zwycięstwo odniosła bowiem Warta Międzychód.

Kolajny mecz już w sobotę. Drużyna Tomasza Mikusika zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Pniewy.

Victoria Września - Olimpia Koło 3:0 (53' Jacek Kopaniarz, 68' Piotr Sarbinowski, 90'+ Jakub Kwaśny)