LM.plSportSuperpuchar Playareny. KS ELPAK Konin pokonał Dynamo 11:8!

Superpuchar Playareny. KS ELPAK Konin pokonał Dynamo 11:8!

Od meczu o Superpuchar nowy sezon rozgrywek rozpoczęła konińska Playarena. W niedzielnym spotkaniu KS ELPAK Konin pokonał Dynamo Konin 11:8.

Spotkanie o Superpuchar Konina otwierało nowy sezon rozgrywek w konińskiej Playarenie. Mecz o to trofeum rozgrywany był po raz pierwszy, a zmierzyły się w nim zespoły Dynama Konin i KS ELPAK Konin. Spotkanie było bardzo zacięte, nie brakowało w nim zwrotów akcji i pięknych bramek.

W pierwszej połowie oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy ELPAK-u, otwierającą bramkę zdobył z dystansu Adam Wawrzyniak. Wyrównanie rywalom dał Krystian Robak, a prowadzenie - Łukasz Pietrzak. Później dwukrotnie KS ELPAK doprowadzał do remisu, a Dynamo dwukrotnie wychodziło na prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Dynama 4:3.

Początek drugiej połowy należał również do mistrzów Playareny z zeszłego sezonu. Dynamo wyszło na prowadzenie 7:3 po golach Łukasza Jędrzejewskiego, Łukasza Pietrzaka i Krystiana Robak. Później jednak KS ELPAK rozpoczął swoją wielką pogoń. Zwycięzcom Pucharu Konina z zeszłego sezonu udało się doprowadzić do remisu 8:8, a duży udział miał w tym bramkarz ELPAK-u Kacper Naskręcki, który nie tylko zatrzymał kilka groźnych strzałów, ale również chwilę później... strzelił gola, uderzając z kilkunastu metrów i dając prowadzenie swojej drużynie 9:8.

Do końca spotkania KS ELPAK dołożył jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrał 11:8. Pierwszy w historii konińskiej Playareny wznieśli w górę zawodnicy w niebieskich koszulkach.