LM.plSportSokół Kleczew odrobił straty i wygrał w Koszalinie z Gwardią

Sokół Kleczew odrobił straty i wygrał w Koszalinie z Gwardią

0:1 przegrywał już w Koszalinie Sokół Kleczew, by ostatecznie pokonać Gwardię Koszalin 2:1. Bramki dla zespołu Łukasza Cichosa zdobyli Jakub Antosik i Tomasz Koziorowski.

Sobotni mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut ostrzeliwali bramkę Sokoła Kleczew. W osiemnastej minucie Gwardii udało się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Aleks Silski. Kleczewianie wyrównali jeszcze przed zmianą stron. W 40. minucie mocny strzał oddał Jakub Antosik, piłka trafiła do siatki i było 1:1.

W drugiej połowie przeważał już Sokół. W 58. minucie gościom udało się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu głową celnie uderzył Tomasz Koziorowski i kleczewianie wygrywali 2:1. Sokół był jeszcze bliski trzeciej bramki, z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił bowiem Jakub Antosik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną kleczewian 2:1.

Dzięki trzem punktom zdobytym w Koszalinie Sokół awansował w tabeli na siódme miejsce i ma obecnie na koncie osiem punktów. W najbliższą środę w Dąbiu kleczewianie zmierzą się z tamtejszym MKS w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski.

Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 1:2 (18' Aleks Silski - 40' Jakub Antosik, 58' Tomasz Koziorowski)

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb - Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Aleks Silski, Bartosz Maciąg, Aleksander Karbowiak, Mateusz Piotrowski (68' Gabriel Szygenda), Sebastian Ginter (60' Daniel Gałach), Krystian Przyborowski, Krzysztof Bułka, Dominik Drzewiecki.

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Wolinowski, Mateusz Majewski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski, Jakub Groszkowski, Michał Kozajda, Tomasz Koziorowski, Jakub Antosik.

źródło: gwardia-koszalin.pl