Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportPunkt w Swarzędzu był o włos. Dwa gole Macieja Rojewskiego

Punkt w Swarzędzu był o włos. Dwa gole Macieja Rojewskiego

Do ostatnich minut trwała walka o zwycięstwo w meczu ósmej kolejki IV ligi gr. wielkopolskiej pomiędzy Unią Swarzędz a Olimpią Koło. Ostatecznie goście przegrali w Swarzędzu zaledwie jedną bramką.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do Unii. Już w ósmej minucie meczu jeden z gospodarzy został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, a na otwierającą wynik bramkę zamienił ją Krystian Antczak.

Jak się później okazało był to dopiero początek wielkiego strzelania w Swarzędzu. W dziewiętnastej minucie do siatki Unii trafili kolanie, ale sędzia odgwizdał spalonego i gol nie został uznany. Dwie minuty później swoje prowadzenie podwyższyli natomiast piłkarze ze Swarzędza. Po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Nowicki i było 2:0. Jeszcze przed przerwą Unia strzeliła trzeciego gola. Podanie Piotra Babuszkiewicza wykorzystał Marcin Nowicki. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0.

Po zmianie stron, pomimo straty aż trzech bramek, Olimpia rozpoczęła pogoń. W 50. minucie do siatki Unii trafił Maciej Rojewski. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze, odbitą od poprzeczki piłkę do siatki kolan dobił Jakub Dohnal. Tablica wyników pokazywała 4:1.

To wciąż nie powstrzymało nadziei Olimpii na korzystny rezultat. W 60. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Maciej Rojewski, a w 88. minucie trzecią bramkę pięknym uderzeniem po poprzeczce zdobył Paweł Powietrzyński. Na tym jednak kolanie poprzestali, przegrywając ostatecznie w Swarzędzu 3:4.

Zespół Tomasza Mikusika wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli IV ligi gr. wielkopolskiej z dorobkiem jednego punktu. Strata do dziewiętnastej lokaty wzrosła i wynosi już trzy punkty. Kolejny mecz już w środę - w ramach okręgowego Pucharu Polski Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Orlikiem Miłosław.

Unia Swarzędz - Olimpia Koło 4:3 (8' Krystian Antczak, 21', 41' Marcin Nowicki, 52' Jakub Dohnal - 50', 60' Maciej Rojewski, 80' Paweł Powietrzyński)

Unia Swarzędz: Andrzej Budnik - Daniel Brylewski, Tomasz Neumann, Mikołaj Kistowski, Patryk Pawłowski, Jakub Dohnal (56' Tomasz Węcławek), Mikołaj Nowak, Piotr Babuszkiewicz (67' Kamil Czaplicki), Mikołaj Remlein (85' Dominik Nowacki), Marcin Nowicki, Krystian Antczak (90' Filip Soboń).

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Maciej Rojewski, Mikołaj Czajka, Dawid Wiśniewski, Maciej Graliński (65' Miłosz Powietrzyński), Bartosz Kowalski (75' Bartosz Fret), Igor Witczak, Jakub Jaroński (46' Szymon Bartosik), Wiktor Małecki (85' Piotr Rutkowski), Michał Rutkowski, Paweł Powietrzyński.

źródło: sksunia.pl