LM.plSportLiga międzyokręgowa: Bardzo udany weekend drużyn z regionu

Liga międzyokręgowa: Bardzo udany weekend drużyn z regionu

Tylko jedną porażkę, i to w wewnątrzokręgowym spotkaniu, zanotowali reprezentanci regionu konińskiego w szóstej kolejce ligi międzyokręgowej. Na podium rozgrywek awansował SKP Słupca.

Słupczanie przedłużyli swoją serię zwycięstw do czterech i są już coraz bliżej liderów tabeli. W sobotę drużyna Wojciecha Henke pokonała na wyjeździe Odolanovię Odolanów 3:2. Świetny mecz w barwach SKP zagrał Łukasz Pietrzak, notując hat-tricka, który dał trzy punkty słupeckiej drużynie. Wygrana w Odolanowie pozwoliła SKP awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji z dorobkiem piętnastu punktów i stratą trzech oczek do Victorii Ostrzeszów.

W górę powędrowała również Tulisia Tuliszków. Zespół z powiatu tureckiego mierzył się w sobotę z innym reprezentantem okręgu konińskiego - GKS Sompolno. Po pierwszej połowie Tulisia prowadziła 3:0, ale po zmianie stron GKS jeszcze nawiązał walkę i strzelił dwie bramki. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2 i z dziewięcioma punktami na koncie powędrowali na siódme miejsce w tabeli. Drużyna z Sompolna jako jedyna w weekend przegrała. GKS ma na koncie cztery punkty i zajmuje trzynaste miejsce w lidze.

Tuż za tuliszkowianami plasuje się Polonus Kazimierz Biskupi. Wicemistrz klasy okręgowej pokonał w sobotę Zielonych Koźminek 3:2. I to w wielkim stylu - do 62. minuty gospodarze przegrywali bowiem... 0:2. Kontaktową bramkę strzelił Damian Maciejewski, dwie minuty przed końcem wyrównał Mateusz Czajka, a zwycięskiego gola w drugiej minucie doliczonego czasu gry zanotował Mateusz Gołębiowski.

Awans aż o trzy pozycje, na jedenastą lokatę, zanotowały w weekend Wilki Wilczyn. W Kobylinie wilczynianie pokonali 1:0 tamtejszego Piasta. Decydującego gola w drugiej połowie zdobył Mikołaj Nowakowski. Wilki mają obecnie na koncie sześć punktów.

Jedno oczko mniej i jedną pozycję niżej plasuje się Tur 1921 Turek. W weekend turkowianie podejmowali Orła Mroczeń. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i był to pierwszy punkt wywalczony przez Tura 1921 na własnym terenie w tym sezonie.

Siódma kolejka rozgrywek już w najbliższy weekend. GKS Sompolno podejmie Stal Pleszew, Wilki Wilczyn zagrają z Tulisią Tuliszków, Tur 1921 Turek zmierzy się z Piastem Kobylin, Polonus Kazimierz Biskupi zagra na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wlkp., a SKP Słupca podejmie Victorię Ostrzeszów.

Tur 1921 Turek - Orzeł Mroczeń 0:0

Odolanovia Odolanów - SKP Słupca 2:3 (42', 86' Jakub Bąk - 32', 60', 78' Łukasz Pietrzak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Zieloni Koźminek 3:2 (62' Damian Maciejewski, 88' Mateusz Czajka, 90'+ Mateusz Gołębiewski - 25' Wojciech Kranc, 54' Robert Lisiecki)

Tulisia Tuliszków - GKS Sompolno 3:2 (6', 9' Adam Pacholski, 36' Jakub Cieślak - 74' Dawid Ławniczak, 79' Mateusz Kolibowski)

Piast Kobylin - Wilki Wilczyn 0:1 (70' Mikołaj Nowakowski).