Dzisiaj jest poniedziałek 22 października 2018, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21303) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO

9 / 6oC
7 / 10oC
9 / 5oC

Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (1)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (11)

40 minut grali, 20 minut stali. Start Konin przegrał pierwszy mecz

Dodano: 16.09.2018 20:01

Dwie różne drużyny zobaczyli dziś kibice w hali Rondo. Ten pierwszy Start grał skutecznie i dominował nad rywalem. Ten drugi był nieporadny w ataku i bezbronny w defensywie. I zmarnował zaliczkę wypracowaną przez ten pierwszy zespół.

Otwierające sezon starcie z Trójką Nowa Sól było dużą niewiadomą. Nowi zawodnicy w Starcie, nowe schematy gry, a w końcu - nowy rywal, bo obecny zespół z Nowej Soli to jednak inna drużyna, niż zeszłoroczna Astra. - Przyjechali w zupełnie innym składzie. Młodzi chłopacy, juniorzy. Ale uważam, że będzie na końcu tabeli, bo jest to jedna ze słabszych drużyn, z jaką grałem w II lidze w ostatnich dwóch latach. Czemu żeśmy tego nie dźwignęli? Tego nie wiem. Trzeba to przeanalizować - oceniał po meczu trener Marek Salzman.

Czemu Start Konin w niedzielę nie wygrał - to pytanie zadawali sobie chyba wszyscy kibice piłki ręcznej z Konina. Co prawda to goście w pierwszych minutach odskoczyli koninianom na trzy bramki, ale gdy Start złapał rytm, bez problemu rywali dogonił. W siedemnastej minucie efektownym trafieniem, rzucając tyłem do bramki, na 5:5 trafił Adam Maciejewski. W końcówce świetnie środkiem przedarli się trzykrotnie Marek Salzman i Łukasz Cieślak, dwie dobre obrony dołożył Jakub Kujawiński i było 11:8.

Tę skuteczną grę koninianie utrzymywali również w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Skuteczny był dalej Marek Salzman, dwie bramki dołożył też Tomasz Trojanowski. Start prowadził 17:13. W 41. minucie coś się jednak zacięło. Koninianie zaczęli mieć ogromne problemy w ataku. - Przestaliśmy rzucać. Mieliśmy cztery sytuacje stuprocentowe i nie trafiliśmy. I się posypało - wyjaśniał po meczu trener Marek Salzman. - Rywal wyszedł na obronę 5-1, wycięli, mówiąc kolokwialnie, mnie i ta gra w ataku się posypała. Zawodnicy młodzi podkręcili tempo kontrami i nie nadążyliśmy.

Każdy nieskuteczny atak Startu kończył się szybkim wznowieniem gości i sytuacjami sam na sam rywali. W przeciągu trzynastu minut Trójka zanotowała aż jedenaście bramek wobec tylko dwóch trafień koninian. Pięciokrotnie trafiał Damian Uchal. - Czka nam się ta 50. minuta. Jesteśmy trochę nieprzygotowani do gry, zabrakło nam meczów towarzyskich. Będziemy się chyba zgrywać w lidze - podsumowywał po meczu trener Startu Konin.

W ostatnich minutach goście prowadzili już 24:19. Straty gospodarzy zniwelowali nieco Dominik Urbański, Dariusz Gostrowski i Adrian Grzelka, ale i tak koninianie przegrali spotkanie 23:26.

Po pierwszej kolejce Start zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli bez punktów na koncie. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę. Koninianie podejmować będą Orlika Brzeg.

Start Konin - Trójka Nowa Sól 23:26 (11:8)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Pawlak, Przemysław Hejna - Marcel Urbański (2), Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański (4), Adrian Grzelka (2), Bartosz Cienkuszewski (1), Dariusz Gostrowski (2), Marek Salzman (5), Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak, Tomasz Trojanowski (3), Adam Maciejewski (1), Marcin Szych (1), Łukasz Cieślak (2).

Trójka Nowa Sól: Dariusz Kujawa, Patryk Maciejewski, Mateusz Rapiejko - Artur Kokot (3), Jakub Florczak (1), Marcel Marciniak (2), Patryk Bortnowski, Damian Uchal (7), Maciej Orliński (6), Kamil Kowalski (1), Przemysław Nowakowski (1), Dariusz Kujawa, Szymon Lisiewicz, Jarosław Paszkiewicz (3), Marcin Hajnysz (2).