Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20107) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO

30 / 18oC
20 / 14oC
21 / 12oC

Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Liga międzyokręgowa: Tur 1921 przełamał niemoc, koniec serii SKP

Dodano: 17.09.2018 10:37

Seria czterech meczów bez zwycięstwa zakończona. Tur 1921 Turek przełamał się i w sobotę pokonał Piasta Kobylin w ramach siódmej kolejki ligi międzyokręgowej.

Zwycięstwo piłkarzy z Turku było jednym z dwóch, jakie drużyny z okręgu konińskiego odniosły w ramach siódmej kolejki. Tur 1921 gościł w sobotę jeden z ostatnich zespołów w tabeli. Pierwszą bramkę Piastowi Kobylin strzelił zaraz po przerwie Michał Ignaczak, a w 63. minucie samobójczego gola zanotował Jakub Szymanowski. Dzięki wygranej Tur 1921 awansował na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów.

Drugie zwycięstwo należało do Tulisii Tuliszków, która w Wilczynie pokonała tamtejsze Wilki 1:0. Decydującą bramkę w 65. minucie strzelił Adam Pacholski. Trzy punkty zdobyte w Wilczynie pozwoliły Tulisii awansować na szóste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dwunastu punktów. Wilki spadły natomiast na miejsce dwunaste, mając na koncie sześć oczek.

Jeden punkt w sobotę ugrał GKS Sompolno, który podejmował Stal Plszew. Wyżej notowany rywal wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą - rzut karny wykorzystał Krzysztof Matuszak. W 72. minucie prowadzenie gości podwyższył Jacek Pacyński. Ale ostatni kwadrans należał do GKS, a dokładniej - do Damiana Kotkowskiego. Zawodnik GKS najpierw zdobył kontaktowe trafienie, a następnie w 80. minucie dał remis drużynie z Sompolna. Mimo zdobytego punktu GKS spadł w tabeli na czternaste miejsce z dorobkiem pięciu oczek.

Świetną serię zwycięstw w sobotę zakończył SKP Słupca. Po czterech wygranych z rzędu słupczanie ulegli u siebie Victorii Ostrzeszów 3:4. Słupczanie toczyli z liderem tabeli zacięty bój rozstrzygnięty dopiero w doliczonym czasie gry. Do przerwy było 1:1 po golach Michała Mazurka i Jakuba Woźniaka. W drugiej połowie goście wyszli na prowadzenie 3:1 po golach Macieja Stawińskiego i Eryka Młoczyńskiego, ale SKP wyrównał po dwóch trafieniach Jakuba Woźniaka.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 3:3 i Victoria po raz pierwszy straci punkty, w doliczonym czasie gry gola strzelił Kornel Skorzybót, dając zwycięstwo gościom 4:3. Po porażce z ostrzeszowianami SKP Słupca spadł na piąte miejsce z dorobkiem piętnastu punktów.

Bez punktów po weekendzie został również Polonus Kazimierz Biskupi. W Koźminie Wlkp. kazimierzanie ulegli tamtejszemu Białemu Orłowi 1:4. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach Mikołaja Szulca i Fabiana Wosieka. Po zmianie stron podwyższyli jeszcze Łukasz Konopka i Wojciech Kamiński, a honorowego gola dla Polonusa zanotował Mateusz Czajka. Po siedmiu kolejkach zespół z Kazimierza Biskupiego zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów.

Ósma kolejka ligi międzyokręgowej już w najbliższy weekend. Polonus Kazimierz Biskupi podejmie SKP Słupca, Tulisia Tuliszków zmierzy się z Turem 1921 Turek, a GKS Sompolno powalczy o punkty z Wilkami Wilczyn.

Wilki Wilczyn - Tulisia Tuliszków 0:1 (65' Adam Pacholski)

Tur 1921 Turek - Piast Kobylin 2:0 (46' Michał Ignaczak, 63' Jakub Szymanowski (sam.))

SKP Słupca - Victoria Ostrzeszów 3:4 (32', 76', 86' Jakub Woźniak - 14' Michał Mazurek, 60' Maciej Stawiński, 67' Eryk Młoczyński, 90'+ Kornel Skorzybót)

GKS Sompolno - Stal Pleszew 2:2 (74', 80' Damian Kotkowski - 43' Krzysztof Matuszak, 72' Jacek Pacyński)

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - Polonus Kazimierz Biskupi 4:1 (34' Mikołaj Szulc, 38' Fabian Wosiek, 53' Łukasz Konopka, 89' Wojciech Kamiński - 73' Mateusz Czajka).