LM.plSportSzosowy Puchar Polski. Brązowy medal Dawida Kuderczaka

Szosowy Puchar Polski. Brązowy medal Dawida Kuderczaka

Trzecie miejsce podczas Szosowego Pucharu Polski w jeździe indywidualnej na czas wywalczył Dawid Kuderczak. Zawody rozegrane zostały w Koźminku.

Kuderczak był jedynym kolarzem KLTC Konin, który w weekend stanął na podium. Na dystansie 24 km w kat. juniorów koninianin zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Damianowi Papierskiemu i Dawidowi Plucie (obaj reprezentując Koźminiankę Koźminek).

Po tych zawodach Dawid Kuderczak otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Szosowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnik KLTC Konin wystartuje w jeździe indywidualnej na czas. Zawody rozegrane zostaną 25 września w Innsbrucku (Austria).

W jeździe indywidualnej na czas w Koźminku startował również Mikołaj Kawa. Koninianin zajął jedenaste miejsce. Startowało 56 zawodników.

Dystans dziesięciu kilometrów mieli do pokonania juniorzy młodsi. W stawce 48 zawodników 22. miejsce zajął jedyny reprezentant KLTC Konin Łukasz Krych.

Dzień później rozgrywany był wyścig ze startu wspólnego. Juniorzy mieli do pokonania 108 km. W stawce 98 zawodników 39. miejsce wywalczył Mikołaj Kawa, 47. był Michał Markowski, 63. Dawid Kuderczak, a 76. Konrad Sosiński.

Na 87 km jechali natomiast juniorzy młodsi. 35. lokatę wywalczył Łukasz Krych, a 63. był Jakub Janiak. Startowało 107 zawodników.

W Koźminku rywalizowali również młodsi zawodnicy. W jeździe indywidualnej na czas na pięć kilometrów ósme miejsce zajął Konrad Waliniak, dziewiąty był Patryk Wawrzyniak, dziewiętnasty - Kamil Kudliński, a 31. - Jakub Zajkowski. W kat. żakini szóste miejsce wywalczyła Natalia Sobiech.

W wyścigu ze startu wspólnego młodzików na 35 km ósmy był Konrad Waliniak, trzynasty Kamil Kudliński, 30. Jakub Zajkowski, 47. Patryk Wawrzyniak, 60. Szymon Piechocki, a 64. Maciej Musiela z Kazimierza Biskupiego. W rywalizacji młodziczek na dystansie siedemnastu kilometrów 27. miejsce wywalczyła Roksana Mikorska z LUKS Kramsk, a 28. - Klaudia Żmuda z UKS Kazimierz Biskupi. W kat. żakini czwarta była Natalia Sobiech.