Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19150) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Szosowy Puchar Polski. Brązowy medal Dawida Kuderczaka

Dodano: 19.09.2018 15:26
Źródło: LM.pl

Trzecie miejsce podczas Szosowego Pucharu Polski w jeździe indywidualnej na czas wywalczył Dawid Kuderczak. Zawody rozegrane zostały w Koźminku.

Kuderczak był jedynym kolarzem KLTC Konin, który w weekend stanął na podium. Na dystansie 24 km w kat. juniorów koninianin zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Damianowi Papierskiemu i Dawidowi Plucie (obaj reprezentując Koźminiankę Koźminek). 

Po tych zawodach Dawid Kuderczak otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Szosowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnik KLTC Konin wystartuje w jeździe indywidualnej na czas. Zawody rozegrane zostaną 25 września w Innsbrucku (Austria).

W jeździe indywidualnej na czas w Koźminku startował również Mikołaj Kawa. Koninianin zajął jedenaste miejsce. Startowało 56 zawodników.

Dystans dziesięciu kilometrów mieli do pokonania juniorzy młodsi. W stawce 48 zawodników 22. miejsce zajął jedyny reprezentant KLTC Konin Łukasz Krych.

Dzień później rozgrywany był wyścig ze startu wspólnego. Juniorzy mieli do pokonania 108 km. W stawce 98 zawodników 39. miejsce wywalczył Mikołaj Kawa, 47. był Michał Markowski, 63. Dawid Kuderczak, a 76. Konrad Sosiński. 

Na 87 km jechali natomiast juniorzy młodsi. 35. lokatę wywalczył Łukasz Krych, a 63. był Jakub Janiak. Startowało 107 zawodników.

W Koźminku rywalizowali również młodsi zawodnicy. W jeździe indywidualnej na czas na pięć kilometrów ósme miejsce zajął Konrad Waliniak, dziewiąty był Patryk Wawrzyniak, dziewiętnasty - Kamil Kudliński, a 31. - Jakub Zajkowski. W kat. żakini szóste miejsce wywalczyła Natalia Sobiech.

W wyścigu ze startu wspólnego młodzików na 35 km ósmy był Konrad Waliniak, trzynasty Kamil Kudliński, 30. Jakub Zajkowski, 47. Patryk Wawrzyniak, 60. Szymon Piechocki, a 64. Maciej Musiela z Kazimierza Biskupiego. W rywalizacji młodziczek na dystansie siedemnastu kilometrów 27. miejsce wywalczyła Roksana Mikorska z LUKS Kramsk, a 28. - Klaudia Żmuda z UKS Kazimierz Biskupi. W kat. żakini czwarta była Natalia Sobiech.

fot. KLTC Konin

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kolarstwo,   KLTC Konin,   Szosowy Puchar Polski,   Dawid Kuderczak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.