Dzisiaj jest wtorek 19 lutego 2019, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21486) SPORT FORUM FIRMY (5293) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 5oC
Jutropogoda
6 / 6oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (1)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (9)

Suchomski: W ostatnich tygodniach widzę zwyżkę formy zespołu

Dodano: 22.09.2018 21:28
Źródło: LM.pl

- Szanujemy ten remis - mówili po zakończonym spotkaniu Górnika Konin z KP Starogard Gdański piłkarze i trenerzy obu zespołów. Trener Sławomir Suchomski oceniał, że czwarty mecz bez porażki biało-niebieskich to sygnał zwyżki formy.

,,Remis mnie satysfakcjonuje"

W sobotnim spotkaniu wygrać mogły oba zespoły, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. - Przed meczem remis przyjąłbym w ciemno - deklarował trener Sławomir Suchomski. - Chcieliśmy wygrać ten mecz. Mogliśmy stracić najpierw jedną, potem drugą bramkę, ale po przerwie też mieliśmy swoje sytuacje. Chłopacy wznieśli się na wyżyny, mogą spokojnie grać i walczyć o swój cel. Remis mnie satysfakcjonuje. Przy takiej grze w defensywie i większej skuteczności w ofensywie jesteśmy w stanie wygrać kolejny mecz. 

- Przed meczem wiedzieliśmy, że gramy z liderem, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Ale wszyscy mieli w głowach, by wyjść na boisko, walczyć jak równy z równym i by trzy punkty zostały u nas. Dużo walki w środku pola, nikt nie odkładał nogi - oceniał Mateusz Koliński, piłkarz Górnika Konin. - Jesteśmy zadowoleni, że z takim trudnym rywalem udało nam się, w końcu w tym sezonie, nie stracić bramki. W poprzednich meczach mieliśmy problem, szczególnie w końcówkach, gdy nawet układał nam się mecz to traciliśmy bramkę. Można więc być zadowolonym z tego wyniku i uszanować ten punkt.

- Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie i tak faktycznie było. Wiedzieliśmy, jakimi zawodnikami w jakich formacjach dysponują i dzięki temu udało nam się nie stracić bramki. Ten rezultat jest jak najbardziej sprawiedliwy. W powietrzu cały czas wisiało, że albo my, albo Górnik tę bramkę strzeli, więc po końcowym gwizdku ten remis jak najbardziej szanujemy. Miejsca w tabeli nie grają i to był najlepszy na to dowód - mówił po spotkaniu Łukasz Kowalski, trener KP Starogard Gdański.

- Trener nas uczulał na mocne strony Górnika. W pierwszej połowie spokojnie mogliśmy strzelić bramkę, która pewnie dałaby wygraną, bo znając naszą obronę to na pewno byśmy bramki nie stracili. Niestety, nie udało się tego zrobić. W drugiej połowie Górnik też miał swoje sytuacje. Mecz na 0:0, wywozimy ten punkt z szacunkiem - oceniał Filip Sosnowski z KP Starogard Gdański.

To zwyżka formy Górnika

Biało-niebiescy od czterech spotkań pozostają niepokonani. Według trenera Sławomira Suchomskiego to zwyżka formy drużyny.  - Gramy dużo lepiej, spokojniej, składniej. Trzeba się cieszyć z gry defensywnej zespołu, w ofensywie dzisiaj wyglądało to trochę gorzej, choć przeciwnik też ma bardzo zdyscyplinowany zespół. Wiedzieliśmy, że siła tkwi w drugiej linii. Duża improwizacja, bardzo ruchliwi, dobrzy technicznie zawodnicy. Dlatego też się podwójnie cieszę, że nie straciliśmy bramki - mówił w sobotę szkoleniowiec Górnika Konin. 

Wygrane spotkania w ostatnich tygodniach miały jedną wspólną cechę - koninianie strzelali w nich bramkę jako pierwsi. - Na wyjeździe graliśmy nieźle, ale traciliśmy jako pierwsi bramkę i nie potrafiliśmy zareagować. Teraz w tych wygranych meczach otwieraliśmy wynik, może to też miało jakiś wpływ na to, że czuliśmy się pewnie. Musimy szybko reagować na stracone bramki, tu mieliśmy problem - oceniał Sławomir Suchomski. 

Pierwsze czyste konto

W meczu z KP Starogard Gdański Górnik Konin zanotował pierwsze czyste konto w sezonie. Jak uważa Mateusz Koliński, kluczową rolę w linii defensywy konińskiej drużyny pełnią środkowi obrońcy. - To oni muszą kierować linią obrony. Ja staram się pomagać chłopakom jak najbardziej potrafię. Gdy gubią krycie to im o tym krzyczę, przesuwam nimi, ale myślę, że tym wyznacznikiem linii obrony są środkowi obrońcy.

   • Suchomski: W ostatnich tygodniach widzę zwyżkę formy zespołu
  • Suchomski: W ostatnich tygodniach widzę zwyżkę formy zespołu
  • Suchomski: W ostatnich tygodniach widzę zwyżkę formy zespołu
  • Suchomski: W ostatnich tygodniach widzę zwyżkę formy zespołu

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kolejny świetny mecz całej drużyny: wszyscy extra, ale na duży plus Koliński, Śnieg, Derbich, Piana, Taras i Cimek.
Dodano: 22.09.2018 21:54    Przez: ~extra panowie
Prezydencie Nowicki Ratuj GÓRNIKA!!!!!!
Dodano: 22.09.2018 21:58    Przez: ~PREZYDENCIE RATUJ

KOMENTARZE

Kolejny świetny mecz całej drużyny: wszyscy extra, ale na duży plus Koliński, Śnieg, Derbich, Piana, Taras i Cimek.
Dodano: 22.09.2018 21:54    Przez: ~extra panowie
Trzeba pochwalić cały zespół Brawo. Zwłaszcza wyróżnienie dla Derbiego dmuchajmy i chuchajmy na tego chłopaka bo jest mega mega wzmocnieniem widać ogromne doświadczenie normalnie profesor. Szacun Derbi.
Dodano: 22.09.2018 22:51    Przez: ~Oli
Nie boję się tego napisać. Jak by Górnik posiadał w swoich szeregach jeszcze z trzech takich piłkarzy z takimi umiejętnościami jak Derbi jestem pewien że Górnik był by w pierwszej trójce.
Dodano: 22.09.2018 23:03    Przez: ~Adam
Prezydencie Nowicki Ratuj GÓRNIKA!!!!!!
Dodano: 22.09.2018 21:58    Przez: ~PREZYDENCIE RATUJ

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.