LM.plSportPuchar Polski Juniorów Młodszych. Srebro i brąz dla KKSz Konin

Puchar Polski Juniorów Młodszych. Srebro i brąz dla KKSz Konin

Natalia Nowinowska i Dominik Płusa stanęli w sobotę na podium Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Zawody rozegrane zostały w Koninie.

W finałowej ósemce turnieju kobiet znalazła się jedna zawodniczka KKSz Konin. Natalia Nowinowska w 1/8 finału pokonała swoją klubową koleżankę Alicję Papuzińską 15:6, w ćwierćfinale wygrała z Pauliną Poradą (TMS Sosnowiec) 15:14, a w półfinale zwyciężyła z Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) 15:11. Dopiero w finale koninianka przegrała z Zuzanną Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 9:14.

W ćwierćfinale turnieju mężczyzn KKSz Konin również miał jednego reprezentanta. Dominik Płusa we wcześniejszej fazie pokonał 15:14 Łukasza Filipka (Zagłębiowski Klub Szermierczy), następnie wygrał z Emirem Patino (Wenezuela) 15:12, ale w półfinale uległ Marcinowi Lipińskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 11:15, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Kolejne zawody już w przyszły weekend. W Koninie rozegrany zostanie I Puchar Polski Juniorów.

Szabla kobiet:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Natalia Nowinowska (KKSz Konin)
3. Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
3. Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
5. Klaudia Malgrem (Hajduczek Olsztyn)
6. Roksana Bartosz (Dragon Łódź)
7. Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec)
8. Paulina Porada (TMS Sosnowiec).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
11. Alicja Papuzińska, 12. Małgorzata Zawodniak, 15. Weronika Waleriańczyk, 20. Michalina Fic, 24. Natalia Koziarska, 26. Nikola Woźniak, 34. Martyna Baniecka, 37. Martyna Dzięcielak, 39. Martyna Złotkowska.