LM.plSportPewne zwycięstwo Sokoła Kleczew z beniaminkiem z Bydgoszczy

Pewne zwycięstwo Sokoła Kleczew z beniaminkiem z Bydgoszczy

3:0 Sokół Kleczew pokonał Chemika Bydgoszcz na jego stadionie. Było to już czwarte zwycięstwo z rzędu drużyny Łukasza Cichosa.

Kleczewianie w sobotę mierzyli się w Bydgoszczy z ligowym beniaminkiem - tamtejszym Chemikiem. Bydgoszczanie sezon zaczęli raczej kiepsko, Sokół natomiast w ostatnich tygodniach notował same zwycięstwa i to właśnie kleczewianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

I tę rolę udźwignęli. Już w pierwszej połowie prowadzenie gościom zapewnił Tomasz Kowalczuk, wykorzystując podyktowany rzut karny. Po zmianie stron drugą bramkę dla Sokoła zdobył Jakub Groszkowski, a wynik w 68. minucie ustalił Michał Wolinowski. Kleczewianie zwyciężyli 3:0.

Dzięki wygranej zespół Łukasza Cichosa awansował na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. W górnej połowie tabeli jest jednak bardzo ciasno, do podium kleczewianie tracą zaledwie trzy punkty. Kolejne spotkanie za tydzień. Sokół podejmować będzie Górnika Konin.

Chemik Bydgoszcz - Sokół Kleczew 0:3 (32' Tomasz Kowalczuk, 52' Jakub Groszkowski, 68' Michał Wolinowski)

Chemik Bydgoszcz: Paweł Laskowski - Rafał Więckowski, Wojciech Mielcarek (67' Daniel Michalski), Maciej Kot, Robert Kawałek (81' Dawid Janicki), Tomasz Prejs (58' Mariusz Miłek), Wiktor Osiński, Szymon Maziarz, Adam Kacprzak, Robert Frasz (75' Daniel Włosiński), Beniamin Czajka.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Wolinowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Michał Kozajda, Tomasz Koziorowski (67' Jakub Smektała), Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Jakub Dębowski (85' Patryk Olczyk), Norbert Grzelak (73' Jan Paczyński), Jakub Antosik (78' Wiktor Kacprzak).