LM.plSportSiatkarska kolejka: Wilki i SPS zagrają o pierwsze zwycięstwa

Siatkarska kolejka: Wilki i SPS zagrają o pierwsze zwycięstwa

W pierwszej kolejce nowego sezonu siatkarze i Wilków Wilczyn, i SPS Konspol Słupca zanotowali porażki. W sobotę grać będą o pierwsze zwycięstwa w bieżących rozgrywkach.

Słupczanie są w minimalnie lepszej pozycji, bowiem w pierwszej kolejce rozegrali pięć setów, a co za tym idzie wywalczyli już pierwszy punkt w tym sezonie. W sobotę wyjadą do Rozprzy, by tam zmierzyć się z beniaminkiem II ligi - tamtejszym Kasztelanem. Siatkarzy z województwa łódzkiego SPS Konspol mógł podglądać w kwietniu podczas turnieju półfinałowego w Rzgowie. Kasztelan zajął tam drugie miejsce i wywalczył awans tylko dzięki lepszemu bilansowi setów, niż Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

W turnieju finałowym Kasztelan był już najlepszy, wygrywając wszystkie trzy spotkania i notując awans do II ligi. W pierwszej kolejce zespół z Rozprzy przegrał 1:3 LKPS Borowno, ale jeden wywalczony set pozwala Kasztelanowi zajmować siódme miejsce w tabeli, tuż za SPS Konspol Słupca.

Spotkanie pomiędzy Kasztelanem Rozprza a SPS Konspol Słupca rozpocznie się 6 października o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Sportowej 12a w Rozprzy.

Do Spały w sobotę pojadą natomiast siatkarze Wilków Wilczyn. Tamtejszy SMS PZPS II w pierwszej kolejce pewnie pokonał 3:0 AZS IV LO Częstochowa i z dorobkiem trzech punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Wilczynianie, którzy swój mecz przegrali bez zanotowania choćby jednego seta, zajmują miejsce dziewiąte.

SMS PZPS II Spała to przeciwnik groźny, w zeszłym sezonie zespół z województwa łódzkiego zajął drugie miejsce w tabeli II ligi gr. III, a w turnieju półfinałowym o włos przegrał awans do finałów. Oba zespoły miały się okazję ze sobą zmierzyć w sezonie 2014/2015. W Wilczynie zwyciężyli siatkarze Wilków 3:1, ale w rewanżu w Spale lepsi byli gospodarze, wygrywając 3:0.

Spotkanie pomiędzy SMS PZPZ II Spała rozpocznie się w sobotę 6 października o godz. 17.00 w hali sportowej w Spale.